Brazylijska modelka i snajperka zostaje zabita przez rosyjski atak rakietowy podczas walki u boku ukraińskich żołnierzy

i

Autor: Archiwum prywatne 39-latka walczyła za Ukrainę

Brazylijską modelkę zabiły rosyjskie rakiety. Była snajperką w ukraińskiej armii

2022-07-06 12:58

39-letnia Thalita do Valle pojechała walczyć ramię w ramię z ukraińskimi żołnierzami zaledwie trzy tygodnie temu. Zginęła po tym, jak rosyjski pocisk uderzył bunkier w Charkowie, w którym się znajdowała. Była brazylijska modelka ma życiorys, którym mogłaby obdarować kilka osób. "To prawdziwa bohaterka, dla której misją było ratowanie ludzi" - mówią jej bliscy.

Zaczynała jako modelka i aktorka, potem zaczęła studiować prawo. Jak informuje "Daily Mail", 39-letnia Thalita do Valle angażowała się też we wsparcie organizacji pozarządowych i walkę o prawa zwierząt, ostatecznie skoncentrowała się na karierze wojskowej. Od wielu lat brała udział w misjach humanitarnych na całym świecie, walczyła między innymi z ISIS w Iraku. Do Ukrainy pojechała trzy tygodnie temu. Była snajperką, odpowiadała za zapewnienie osłony przed nacierającymi siłami rosyjskimi. Po bombardowaniu Kijowa, w którym najpierw stacjonowała, Thalita zadzwoniła do bliskich, by poinformować ich, że nic jej nie jest.

Atak rakietowy na Charków: zginęło dwoje Brazylijczyków

Jak mówi dziennikarzom jej brat, ostatni raz kontaktowała się z rodziną w poniedziałek, 27 czerwca, zaraz po tym, jak ze stolicy Ukrainy została przeniesiona do Charkowa. Zginęła w wyniku ataku rakietowego. Po bombardowaniu bunkra, w którym przebywała, na pomoc ruszył jej żołnierz brazylijskiej armii walczący w Ukrainie, 40-letni Douglas Burigo. On także nie żyje. 

CZYTAJ TAKŻE: Białoruska studentka skazana na 6,5 roku więzienia. Pokazała tekst krytykujący Putina i wojnę na Ukrainie. Łukaszenka uznał ją za terrorystkę

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Bez pomocy Zachodu Ukraina przegra tę wojną

Wojna na Ukrainie: ogromne straty armii rosyjskiej

Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w środę, 6 lipca, że od początku rosyjskiej inwazji wojsko Putina straciło już około 36,5 tys. żołnierzy i 1,6 tys. czołgów, w tym około 150 ludzi i sześć czołgów w ciągu ostatniej doby. "Zeszłej doby Rosja straciła też 17 pojazdów opancerzonych, sześć systemów artylerii, dwa systemy przeciwlotnicze i cztery drony" - głosi komunikat.

CZYTAJ TAKŻE: Przyjaciel Putina zapowiada czystki w Europie. Zagrożona Polska? "Nadszedł czas!"

Sonda
Czy pojechałabyś/pojechałbyś walczyć za Ukrainę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają