6,5 roku więzienia dla białoruskiej studentki za udostępnienie tekstu krytykującego wojnę na Ukrainie

i

Autor: Twitter Danuta Piarednia została wpisana na listę terrorystów

Białoruska studentka skazana na 6,5 roku więzienia. Pokazała tekst krytykujący Putina i wojnę na Ukrainie. Łukaszenka uznał ją za terrorystkę

2022-07-06 9:35

Danuta Piarednia, 20-letnia studentka z Białorusi, została kilka dni temu skazana na 6,5 roku więzienia za udostępnienie na czacie tekstu krytykującego liderów Rosji i Białorusi za wojnę w Ukrainie - przekazały niezależne białoruskie media. Dodatkowo została wpisana na listę osób "mających związek z działalnością terrorystyczną". Uzasadnienie wyroku jest absurdalne!

Danuta Piarednia została zatrzymana kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie

20-letnia Danuta Piarednia została zatrzymana 28 lutego, czyli zaledwie cztery dni po tym, jak rosyjskie wojska napadły na Ukrainę. Piarednia trafiła do aresztu za to, że udostępniła na czacie tekst, krytykujący liderów Rosji i Białorusi [odpowiednio Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenkę - przyp. red.] za wojnę w Ukrainie. - W tekście, o którym mowa, oprócz krytyki Władimira Putina i Łukaszenki, miało się również pojawić wezwanie do wystąpień ulicznych oraz opinia o braku perspektyw białoruskiej armii w przypadku bezpośredniego przystąpienia do wojny - podaje PAP.

Białoruska studentka "obraziła" Łukaszenkę. Została skazana

Białoruskie media niezależne, powołujące się na informacje aktywistów walczących o prawa człowieka, donoszą, że studentka została uznana winną "działania na szkodę interesom narodowym Białorusi i obrazy Aleksandra Łukaszenki". Wyrok zapadł 1 lipca. 

CZYTAJ TAKŻE: Propagandysta Kremla wybucha na antenie. Krzyczy, przeklina, żąda od Putina TEGO!

Paweł Łatuszka: Putin jest chory fizycznie, a Łukaszenka psychicznie

Kim jest Danuta Piarednia, studentka skazana przez reżim Łukaszenki?

20-letnia Danuta Piarednia była studentką uniwersytetu w Mohylewie. Była - bo od razu po tym, jak ją zatrzymano - została skreślona z listy studentów. Dodatkowo Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Białorusi umieścił ją na liście osób "mających związek z działalnością terrorystyczną".

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć Putina coraz bliżej? Co się stanie? Są dwa scenariusze. Kiedy koniec wojny?

Sonda
Czy Łukaszenka zaatakuje Ukrainę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany