Będzie 99-procentowy podatek?! Znamy listę osób, które mogą go zapłacić

2022-01-18 7:45
Elon Musk
Autor: AP Elon Musk

Czy zostanie wprowadzony 99-procentowy podatek?! Taki pomysł został przedstawiony na Światowym Forum Ekonomicznym. Powód? Dziesięciu najbogatszych ludzi świata w ciągu ostatnich dwóch lat zdołało podwoić swoją łączną fortunę, tymczasem 99 proc. ludzi na świecie odczuło negatywne skutki Covid-19 w swoim portfelu, a 160 milionów ludzi popadło w skrajne ubóstwo.

Dostałeś po kieszeni z powodu pandemii koronawirusa? Jeśli tak, to należysz do zdecydowanej większości. Jak podaje międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam, 99 proc. ludzi na świecie odczuło negatywne skutki Covid-19 w swoim portfelu. Przy tym 160 milionów ludzi popadło w skrajne ubóstwo. Opisano to w raporcie "Nierówności zabijają" przygotowanym z okazji wirtualnego Światowego Forum Ekonomicznego. Ale są tacy, którzy w czasie pandemii nie zbiednieli, a wzbogacili się - i to dwukrotnie. Dziesięciu najbogatszych ludzi świata w ciągu ostatnich dwóch lat zdołało podwoić swoją łączną fortunę. Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła Elonowi Muskowi, Jeffowi Bezosowi i spółce zarobić dodatkowych miliardów. Mają teraz w sumie półtora biliona dolarów! Elon Musk ma 269 miliardów dolarów, Jeff Bezos 187 miliardów, Bernard Arnault 164 miliardy.

NIE PRZEGAP: Iran chce zabić Donalda Trumpa?! Niepokojące wideo w sieci

NIE PRZEGAP: Nie zgadniesz, co brytyjski książę trzyma na ŁÓŻKU! Skandal w rodzinie królewskiej

Sonda
Czy jesteś za 99-procentowym podatkiem dla najbogatszych?

Francuz Arnault to zresztą jedna osoba w gronie 10 najbogatszych ludzi świata nie będąca obywatelem USA. Na 10. pozycji zestawienia według Bloomberga znajduuje się Larry Ellison ze 107 miliardami. Oxfam proponuje drastyczne kroki w celu zmniejszenia nierówności społecznych i proponuje wprowadzenie nadzwyczajnego podatku w wysokości 99 procent od pandemicznego wzrostu majątku 10 najbogatszych ludzi świata, by pieniądze te przeznaczyć na wydatki związane ze szczepieniami i walką z globalnym ociepleniem. Jesteś za czy przeciw? Głosuj w naszej sondzie!

NIE PRZEGAP: Wepchnął przypadkową kobietę pod metro, 40-latka nie żyje! Uważał się za BOGA

NIE PRZEGAP: Rosyjska inwazja na Ukrainę "nieunikniona". Putin wyłączy PRĄD?

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE