USA/ Senat przegłosował ustawę o ograniczeniu dostępu do broni palnej, a Sąd Najwyższy uchylił prawo zabraniające jej noszenia

i

Autor: AP Zmiany w dostępie do broni

Będzie trudniej zdobyć broń palną, ale łatwiej wyjść z nią z domu. Szokująca decyzja!

2022-06-25 13:00

Czyżby przełom po serii masowych strzelanin w USA? Amerykańscy senatorzy przegłosowali właśnie ustawę dotyczącą ograniczenia dostępu do broni palnej. Jednocześnie, tego samego dnia, Sąd Najwyższy uchylił stuletnie prawo stanu Nowy Jork, zabraniające noszenia broni poza domem. "Gfdzie w tym logika?".

Strzelanina w szkole w Uvalde, gdzie z rąk 18-latka zginęło 19 małych dzieci i dwie nauczycielki, to tylko jedna z tragedii, do jakich w ostatnich tygodniach doszło na terenie Stanów Zjednoczonych. Prezydent Joe Biden naciskał na Kongres, by wprowadzić zmiany w prawie o dostępie do broni palnej. I udało się. Teraz każdy między 18. a 21. rokiem życia, kto będzie chciał kupić broń, zostanie sprawdzony pod kątem kryminalnej przeszłości i stanu psychicznego. Za tą ustawą zagłosowało 65 senatorów, w tym 50 demokratów i 15 republikanów 100-osobowej izby wyższej amerykańskiego Kongresu. 33 senatorów było przeciw. "Wyniki głosowania podkreśliły, jak głęboko polaryzujący pozostaje problem i jak ulotny może być duch kompromisu wokół broni" – komentują publicyści „The New York Times”.

CZYTAJ TAKŻE: Studentka nie wiedziała, że jest w ciąży. Urodziła dziecko, szykując się na imprezę

Strzelanina w szkole
Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?

Jednocześnie, tego samego dnia Sąd Najwyższy uchylił stuletnie prawo stanu Nowy Jork, które zabraniało noszenia broni poza domem bez specjalnego pozwolenia. Możliwe więc, że zamiast być lepiej, będzie jeszcze bardziej niebezpiecznie.

CZYTAJ TAKŻE: Tak żyje Putin: wodospad w salonie, własny browar, 600-metrowa kuchnia. Co za luksus!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE