Benedykt XVI dostał WZRUSZAJĄCY list. Od papieża Franciszka

2020-07-03 15:05 mw

Papież Franciszek wysłał list z kondolencjami z powodu śmierci starszego brata papieża seniora Benedykta XVI. Ks. Georg Ratzinger zmarł 1 lipca w Ratyzbonie. Kondolencje dla byłego papieża płynęły z całego świata.

Do kondolencji napływających do papieża seniora z powodu śmierci jego o trzy lata starszego brata dołączył do nich papież Franciszek. Wysłał on Benedyktowi XVI list, a całą treść opublikował portal „Vatican News”. Rozpoczął się bardzo wzruszająco: „Miałeś wrażliwość, by jako pierwszy poinformować mnie o śmierci Twojego ukochanego brata, prałata Georga. Pragnę jeszcze raz złożyć moje najgłębsze współczucie i duchową bliskość w tym momencie smutku” - napisał papież Franciszek. Dodał też, że modli się „aby Pan życia, w swojej miłosiernej dobroci, powitał go w niebie i udzielił mu nagrody przygotowanej dla wiernych sług Ewangelii”. 

Ks. Georg Ratzinger, starszy brat papieża  seniora Benedykta XVI zmarł 1 lipca w Ratyzbonie w wieku 96 lat. Jego stan zdrowia pogorszał się, o czym papież był na bieżąco informowany. Emerytowany 92-letni Benedykt XVI w czerwcu odwiedził swojego brata w Niemczech. To była pierwsza jego wizyta w rodzinnym kraju od 2013 roku, gdy po raz ostatni widział się ze swoim bratem. 

Dr Jacek Sokołowski: Obietnice bez pokrycia są w Polsce częste [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze