Bezdomny pies uratował dziecko! 10-latka przetrwała dzięki kundelkowi

2022-01-20 10:07
Bezdomny pies uratował dziecko! 10-latka przetrwala dzieki kundelkowi
Autor: SHUTTERSTOCK, ARCHIWUM Bezdomny pies uratował dziecko! 10-latka przetrwala dzieki kundelkowi

Ta historia wyciska łzy z oczu! Bezdomny kundelek uratował 10-letnią dziewczynkę przed niechybnym zamarznięciem. Dziecko zgubiło się w śnieżnej zamieci podczas powrotu do domu na rosyjskim Sachalinie. Vika schowała się pod balkonem na legowisku bezdomnego psa, a on otulił ją swoim ciałem. Wcześniej to Vika pomagała bezdomnym psom.

10-letnia Vika z Uglegorska na Sachalinie często chodziła po szkole dokarmiać bezdomne psy. Dziewczynka bardzo lubiła zwierzęta i było jej żal czworonogów spędzających mroźną rosyjską zimę na dworze. Tego dnia również chciała pójść po szkole do psów. Ale nagle rozpętała się śnieżna zadymka. Dziewczynka nie wiedziała, dokąd iść, jak znaleźć dom. Przestraszona, schowała się pod balkonem na parterze jednego z budynków. Urządzono tam prowizoryczne legowisko dla bezdomnych psiaków z materacem. Kiedy Vikla weszła pod balkon, nagle poczuła, że otula ją ciepłe futro psa. Zwierzak wszedł za dzieckiem do legowiska i jak gdyby chcąc odwdzięczyć się za okazane serce, ogrzewał ją własnym ciałem.

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje nie tylko Ukrainę? Prezydent mówi o też o krajach NATO

NIE PRZEGAP: Aborcja podstawowym prawem obywatela Unii? Jest nowy projekt

Tymczasem mijały kolejne godziny, a rodzina Viki zaczęła coraz bardziej się o nią niepokoić. Wezwano policję i ruszyły poszukiwania. Temperatura spadła do -11 stopni. Dziewczynka została odnaleziona dopiero następnego dnia rano. Pies przez całą noc pilnował jej i ogrzewał ją. Gdy pojawili się policjanci, gdzieś uciekł. Vika trafiła do szpitala z lekkimi odmrożeniami, została wypisana tego samego dnia, a jej historia obiegła świat.

NIE PRZEGAP: Księżniczka poślubi KOBIETĘ? Szok w rodzinie królewskiej

NIE PRZEGAP: Będzie 99-procentowy podatek?! Znamy listę osób, które mogą go zapłacić

Sonda
Lubisz psy?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...
Pomyśl o świadomej adopcji zwierzaka. Wolontariusze lubelskiego schroniska dla zwierząt zachęcali do tego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE