Biskup odprawił mszę W KUCHNI. Wszystko jest NAGRANE [WIDEO]

2020-04-12 13:42 WSB
Msza święta
Autor: pixabay.com/kisistvan77 Czy wierni w kościołach muszą zakrywać usta i nos? [NOWE ROZPORZĄDZENIE]

Pandemia koronawirusa to trudny czas także dla Kościoła, zwłaszcza w Wielkanoc. Dla wielu osób to rezygnacja nie tylko ze spotkania z rodziną, ale najważniejszych kościelnych nabożeństw. Z pomocą przychodzi jednak internet – jeden z duchownych postanowił odprawić wielkanocną mszę w swojej kuchni, pokazując przy tym, jak ważne jest pozostanie w domu w czasie epidemii COVID-19.

- Po heroicznej walce służb, po tym gdy pokonamy epidemię na całym świecie, nie możemy wrócić do tego, co było. Musi nastąpić zmartwychwstanie naszego wspólnego życia – powiedział w swoim nabożeństwie anglikański biskup Canterbury Justin Welby.

Msza została przez niego nagrana na iPadzie, a jako ołtarz użył… stołu w jadalni. Jak duchowny powiedział na początku nagrania, które zostało udostępnione przez Kościół Anglii, Wielkanoc to wyjątkowy czas dla wszystkich Chrześcijan na całym świecie, zwłaszcza teraz, gdy nie mogą gromadzić się w swoich świątyniach.

Jak informuje RMF24, Biskup Justin Welby jest prymasem całej Anglii i deputowanym do izby Lordów. Jest żonaty z Caroline, z którą ma sześcioro dzieci.

Policja ostrzega: zostań w domu, chroń siebie i bliskich.
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze