Brazylia: Powódź i lawiny błotne zabiły już ponad 500 osób - ZDJĘCIA

2011-01-14 12:33 Ag

Ojczyzna piłki nożnej walczy zzabójczym żywiołem! Ulewne deszcze jakie w ostatnich tygodniach nawiedziły Brazylię niosą prawdziwą zagładę. Powodzie pustoszą mniejsze miasta nieopodal metropolii: Rio de Janeiro i  Sao Paulo. Rzeki występują z brzegów, a większość dróg zamieniła się w rwące potoki. Brazylijczycy walczą nie tylko z wielką wodą, ale i z lawinami błotnymi, które osunęły się na miasta: Nova Friburgo, Teresopolis i Petropolis. W kataklizmie zginęło już ponad 500 osób.

Brazylia zmaga się z najtragiczniejszą od 40 lat powodzią. Po intensywnych opadach deszczu rzeki, które wystąpiły z brzegów zalewają miasta i wsie w okolicach Rio de Janeiro. Najbardziej dramatyczna sytuacja panuje w tych rejonach gdzie woda wpłynęła na stoki wzgórz i wzniesień. Podmokła ziemia zamieniał się w lawiny błotne, które niszczą wszystko co znajdzie się na ich drodze.

Patrz też: Wzrasta poziom wody w rzekach!

Domy, kościoły, sklepy zostały dosłownie zmiecione z powierzchni ziemi przez zwały błota. Bez dachu na głową pozostaje kilka tysięcy ludzi. Ekipy ratunkowe starają się przybyć z pomocą do wszystkich ludzi, ale do niektórych miejsc nie były w stanie dotrzeć, by zarządzić ewakuację przed nadejściem wielkiej wody.

Liczba ofiar powodzi wzrosła do ponad 500 osób. Najwięcej ludzi zginęło w miastach: Nova Friburgo, Teresopolis, Petropolis. Nie wiadomo ile ofiar znajduje się pod lawinami błota.

Najnowsze