Chwile grozy w Dreźnie

Brutalny atak w galerii handlowej. Uzbrojony 40-latek zabił kobietę i przetrzymywał zakładników! Sprawca nie żyje [AKTUALIZACJA]

2022-12-10 18:34

Uzbrojony napastnik zabił starszą kobietę, a następnie przetrzymywał dwoje zakładników: kobietę i dziecko. Do dramatycznych zdarzeń doszło w sobotę, 10 grudnia m.in. w galerii handlowej "Altmarkt-Galerie" w Dreźnie. Poznaliśmy nowe fakty w tej sprawie. Sprawca nie żyje!

Aktualizacja 18:21

40-letni David W. zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał podczas zatrzymania przez siły specjalne w centrum handlowym w Dreźnie – poinformował dziennik „Bild”. Mężczyzna został postrzelony podczas akcji odbijania zakładników. Co najważniejsze - przetrzymywana przez porywacza kobieta wraz z dzieckiem nie doznali obrażeń.

Wcześniej pisaliśmy:

Jak donoszą niemieckie media, około 40-letni mężczyzna zabił 70-letnią kobietę, następnie próbował dostać się do siedziby lokalnej stacji "Radio Dresden", strzelając kilkakrotnie w drzwi przeciwpożarowych, jednak nie udało mu się sforsować przeszkody. Gdy na miejsce przyjechała policja, mężczyzna ukrył się w aptece znajdującej się w galerii handlowej "Altmarkt-Galerie", gdzie wziął dwójkę zakładników: kobietę i dziecko. Około godz. 12:30 policja przepuściła szturm na aptekę i uwolniła zakładników. Na szczęście nic im się nie stało. Podczas policyjnej akcji napastnik został ranny. Następnie został zatrzymany i trafił do aresztu.

Sonda
Czy obawiasz się zamachu terrorystycznego w Polsce?
Zamach w Berlinie. Niemcy wciąż pamiętają o ofiarach tragedii
Nasi Partnerzy polecają