Burmistrz Chicago solidarnie z Polonią w walce o zniesienie wiz

2015-10-29 1:00

- Jest nie do przyjęcia, by Polska, największy sojusznik USA w Europie, nie miała zniesionych wiz do Stanów - powiedział burmistrz Chicago na uroczystym śniadaniu z  przedstawicielami Polonii. Spotkanie to zostało zorganizowane z okazji Miesiąca Dziedzictwa Polskiego, który przypada w październiku.

O zorganizowanie tej uroczystości biuro burmistrza Chicago poprosiło Teda Makarewicza, prezesa Chicago Sister City Warsaw Committe. Rahmowi Emanuelowi  bardzo zależy na rozwijaniu i pogłębianiu handlowych kontaktów z Polską. Polityk wyraził też swoje poparcie na rzecz zniesiania wiz dla Polaków i zabiegi o włączenie naszego kraju do Visa Waiver Program.  Na śniadaniu byli obecni przedstawiciele polskich organizacji między innymi: PAA, PACC, Advocates Society, PNA Chicago Society, a także Konsul Generalna RP w Chicago  Paulina  Kapuścińska. Nie zabrakło też Marty Almodovar z Cook County Court of Clark  oraz Agnieszki Renz z biura Prokuratora Stanu Ilinois. - Bardzo się cieszę, mogłem wziąć udział w tym spotkaniu ze zwykłymi mieszkańcami Chicago, bo ostatnio najczęściej widuję się tylko z radnymi tego miasta - powiedział burmistrz, który w ostatnich tygodniach pracuje w raz radą Chicago nad uchwaleniem budżetu miejskiego.
Tekst MJR MA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE