Szczyt Biden - Putin. Chłodne spotkanie za drutem kolczastym

2021-06-16 15:37

Na ulicach Genewy ponad trzy tysiące policjantów i żołnierzy, miejsce spotkania prezydentów USA i Rosji otoczone stalowymi barierami i drutem kolczastym. Wczoraj po południu do willi La Grange jako pierwszy przyjechał Władimir Putin (69 l.), chwile po nim dotarł Joe Biden (79 l.).

Uścisnęli sobie dłonie i weszli do środka na rozmowy, które mają potrwać około pięciu godzin. - Jest wiele kwestii, które się nagromadziły. Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie produktywne – mówił Władimir Putin na krótkim spotkaniu prezydentów z udziałem mediów. - Zawsze lepiej spotkać się twarzą w twarz – odpowiedział Joe Biden. Czy szczyt ociepli relacje amerykańsko-rosyjskie? Niedawno prezydent USA nazwał Putina „mordercą”. Prezydent Rosji starał się to obrócić w żart, ale jest pamiętliwym politykiem. Oskarżył Amerykanów o wrogie działania, które naruszają interesy Rosji. Nikomu na to nie pozwoli i zagroził, że „powybija zęby”. Czy nastąpi „przełamanie chlebem”. Na pewno nie na wspólnym posiłku, który nie jest przewidziany. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE