Lwów. Lekarze przeprowadzili operację serca mimo braku energii elektrycznej

i

Autor: Nexta

Wojna na Ukrainie

Ciemność, zimno, całe miasta bez prądu na Ukrainie! Piekielny plan Putina

2022-11-24 6:40

Rosyjskie ataki pogrążają Ukrainę w coraz większych ciemnościach! Po tych ze środy (23 listopada) większość odbiorców na Ukrainie było pozbawionych prądu. Trzy elektrownie atomowe pozostające w ukraińskich rękach trzeba było wyłączyć. Władze biorą pod uwagę ewakuacje wielkich miast. Milionom ludzi grozi śmierć z zimna i głodu.

Putin odcina Ukrainę od energii! Ostrzały infrastruktury pogrążają kraj w ciemności

Rzucić Ukrainę na kolana poprzez odcięcie jej od energii. Właśnie taki jest piekielny plan Władimira Putina, który zrobi wszystko, byle tylko postawić na swoim w wojnie na Ukrainie. Śmierć milionów ludzi z zimna i głodu nie ma dla niego najmniejszego znaczenia. Tymczasem właśnie taka katastrofa humanitarna i energetyczna zagraża teraz Ukrainie. A właściwie pomału staje się niestety faktem. Rosjanie celują w obiekty infrastruktury energetycznej i coraz częściej w nie trafiają. Po środowych (23 listopada) atakach większość odbiorców na Ukrainie było pozbawionych prądu. Trzy elektrownie atomowe pozostające w ukraińskich rękach trzeba było wyłączyć z powodu uszkodzeń infrastruktury, tymczasem tego typu elektrownie odpowiadają za produkcję 50 proc. energii elektrycznej na Ukrainie. W środę cały Lwów nie miał prądu, po paru godzinach przywrócono go w większości miasta, zaś dostawy wody w 70 proc. W mieście działa 18 punktów, gdzie można się ogrzać czy naładować telefon dzięki generatorom. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia pogrążonych w ciemności miast, starszych ludzi siedzących przy świeczkach w oknie. Ministerstwo Zdrowia udostępniło nawet film z operacji serca, którą przeprowadzono w jednym ze szpitali mimo braku energii elektrycznej - pacjent nie mógł czekać.

Ataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy to rosyjskie zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości

Ukrainę czeka bardzo ciężka zima i o to właśnie chodzi Putinowi. "Rosyjska strategia polega na tym, aby złamać ukraiński naród. Dzisiaj (w środę, 23 listopada - red.) miały miejsce ataki rakietowe na Ukrainę, na skutek których znaczna część kraju została pozbawiona wody i prądu (...) Każde uderzenie w cywilną infrastrukturę jest zbrodnią wojenną i nie może pozostać bez kary" - powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron, komentując rosyjskie ataki na cywilną infrastrukturę energetyczną. "Nie możemy być zakładnikiem jednego międzynarodowego terrorysty. Rosja robi wszystko, by uczynić generator elektryczny potężniejszym narzędziem niż Karta Narodów Zjednoczonych. Musimy zrozumieć, co Rosja chce osiągnąć (...) Wykorzystuje energetykę jako broń masowego rażenia. Kiedy mamy temperatury poniżej zera i miliony ludzi bez dostaw energii, ciepła i wody, to jest oczywista zbrodnia przeciwko ludzkości" - dodał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Sonda
Czy obawiasz się, że rząd nie poradzi sobie z kryzysem energetycznym i będziemy marznąć w zimę?
Mateusz Lachowski: "100 tys. żołnierzy czeka już na dużą ofensywę ukraińską. Ta ofensywa może zmienić losy tej wojny" [Raport Złotorowicza]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają