Clinton pisze książkę. Nie zgadniesz o czym! To nie będą wspomnienia

2021-02-28 14:59 mw
Hillary Clinton
Autor: -

Hillary Clinton nie daje o sobie zapomnieć. Była Pierwsza Dama i ubiegająca się o fotel prezydencki polityczka Partii Demokratów postanowiła napisać powieść. Książka wzbudza sporo emocji, szczególnie, że Clinton poprosiła o pomoc uznaną autorkę powieści kryminalnych Kanadyjkę Louise Penny. O czym będzie ich wspólna książka?

Czy książka Hillary Clinton okaże się bestsellerem? Wiele na to wskazuje. Amerykańska polityczka i ubiegająca się o fotel prezydencki w 2016 roku, była Pierwsza Dama i członkini Partii Demokratów chce napisać powieść kryminalną. Do tej pory Clinton napisała kilka książek, jednak wszystkie z nich bazują na jej doświadczeniu i wspomnieniach. Nigdy wcześniej nie zdecydowała się powieść. Kryminalna powieść ma nazywać się „State of Terror” a premiera planowana jest na październik. To „międzynarodowy thriller polityczny”, w którym sekretarz stanu dołącza do administracji „prezydenta zainaugurowanego po czterech latach amerykańskiego przywództwa, które spadło ze światowej sceny”. Clinton jednak nie będzie jedyną autorką książki. 

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem

Książka zostanie opublikowana w Wielkiej Brytanii i na świecie przez wydawnictwo Pan Macmillan oraz przez Simon & Schuster i St Martin’s Press w Stanach Zjednoczonych. Do współpracy Clinton zaprosiła znaną i cenioną autorkę powieści kryminalnych Kanadyjkę Louise Penny. W oświadczeniu wydanym przez Clinton określiła Penny jako swoją przyjaciółkę i „spełnienie marzeń”. 

Louise Penny to kanadyjska pisarka, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych o inspektorze Armandzie Gamache. Na koncie ma sporo nagród, a jej powieści zostały opublikowane w 23 językach. „Podobała mi się każda z jej książek i postaci. Teraz łączymy nasze doświadczenia, aby odkrywać złożony świat dyplomacji wysokiej stawki i zdrady. Nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje - napisała Clinton. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze