Kralovec

i

Autor: TWITTER Kralovec

Żarty Czechów hitem internetu

Czesi chcą przyłączenia Kaliningradu do Czech i dostępu do morza! Zakpili z Władimira Putina

2022-10-05 12:17

Nikt tak celnie nie żartuje z absurdów wojny, jak Czesi. Wpadli na pomysł, by zakpić z Władimira Putina, żądając przyłączenia Kaliningradu do Czech i uzyskania dostępu do morza. "Wystarczy przecież referendum" - drwią internauci. Rosyjski dyktator parę dni temu ogłosił, że okupowane przez Rosjan ukraińskie obwody zaporoski, chersoński, doniecki i ługański zostają przyłączone do Rosji.

Czesi żądają od Rosji oddania Kaliningradu! Żartobliwa petycja i memy hitem internetu

Kaliningrad powinien zostać przyłączony do Czech! Czechy z dostępem do morza! W taki sposób nasi południowi sąsiedzi kpią z Władimira Putina i jego zorganizowanych na Ukrainie pseudoreferendów. W internecie pojawiła się żartobliwa petycja, której czescy autorzy żądają od Rosji oddania Kaliningradu. W sieci mnożą się memy inspirowane tą petycją, przykładowo z bohaterem czechosłowackiej kreskówki Rumcajsem czy z Krecikiem, którzy pojawiają się jako postacie anektujące nowe ziemie. Petycję udostępnił m.in. satyryczny profil Posledni Skaut. Czemu akurat Kaliningrad, czy raczej Kralovec, bo Czesi już zdążyli „oficjalnie” zmienić nazwę z rosyjskiej na swoją własną? "To miasto, które zostało założone na cześć króla czeskiego Przemysła Ottokara II" - piszą Czesi i dodają, że przecież według Putina wystarczy referendum, by ot tak, bez zbędnych ceregieli zaanektować sobie kawałek terenu obcego państwa.

"Skoro wystarczy referendum, my chcemy kawałka Rosji". Czesi żartują z pseudoreferendów Putina

Władimir Putin parę dni temu oficjalnie ogłosił, że okupowane przez Rosjan ukraińskie obwody zaporoski, chersoński, doniecki i ługański zostają przyłączone do Rosji. Wcześniej Rosjanie zorganizowali tam pseudoreferenda, grożąc mieszkańcom bronią i manipulując wynikami, a potem ogłaszając, że niemal sto procent głosujących zapragnęło przyłączenia tych terenów do Rosji. W 2014 roku tym samym sposobem Putin zagarnął Krym. Skoro to takie proste, my w takim razie żądamy, by Kaliningrad został Kralovcem - drwią Czesi.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy Czarnogóra graniczy z Macedonią Północną?
Express Biedrzyckiej: Gen. Dukaczewski wprost o tym, jakie 3 cele wobec Polski ma Rosja Putina. Podał konkrety
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany