Kralovec

i

Autor: TWITTER Kralovec

Żarty Czechów hitem internetu

Czesi chcą przyłączenia Kaliningradu do Czech i dostępu do morza! Zakpili z Władimira Putina

2022-10-05 12:17

Nikt tak celnie nie żartuje z absurdów wojny, jak Czesi. Wpadli na pomysł, by zakpić z Władimira Putina, żądając przyłączenia Kaliningradu do Czech i uzyskania dostępu do morza. "Wystarczy przecież referendum" - drwią internauci. Rosyjski dyktator parę dni temu ogłosił, że okupowane przez Rosjan ukraińskie obwody zaporoski, chersoński, doniecki i ługański zostają przyłączone do Rosji.

Czesi żądają od Rosji oddania Kaliningradu! Żartobliwa petycja i memy hitem internetu

Kaliningrad powinien zostać przyłączony do Czech! Czechy z dostępem do morza! W taki sposób nasi południowi sąsiedzi kpią z Władimira Putina i jego zorganizowanych na Ukrainie pseudoreferendów. W internecie pojawiła się żartobliwa petycja, której czescy autorzy żądają od Rosji oddania Kaliningradu. W sieci mnożą się memy inspirowane tą petycją, przykładowo z bohaterem czechosłowackiej kreskówki Rumcajsem czy z Krecikiem, którzy pojawiają się jako postacie anektujące nowe ziemie. Petycję udostępnił m.in. satyryczny profil Posledni Skaut. Czemu akurat Kaliningrad, czy raczej Kralovec, bo Czesi już zdążyli „oficjalnie” zmienić nazwę z rosyjskiej na swoją własną? "To miasto, które zostało założone na cześć króla czeskiego Przemysła Ottokara II" - piszą Czesi i dodają, że przecież według Putina wystarczy referendum, by ot tak, bez zbędnych ceregieli zaanektować sobie kawałek terenu obcego państwa.

"Skoro wystarczy referendum, my chcemy kawałka Rosji". Czesi żartują z pseudoreferendów Putina

Władimir Putin parę dni temu oficjalnie ogłosił, że okupowane przez Rosjan ukraińskie obwody zaporoski, chersoński, doniecki i ługański zostają przyłączone do Rosji. Wcześniej Rosjanie zorganizowali tam pseudoreferenda, grożąc mieszkańcom bronią i manipulując wynikami, a potem ogłaszając, że niemal sto procent głosujących zapragnęło przyłączenia tych terenów do Rosji. W 2014 roku tym samym sposobem Putin zagarnął Krym. Skoro to takie proste, my w takim razie żądamy, by Kaliningrad został Kralovcem - drwią Czesi.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy Czarnogóra graniczy z Macedonią Północną?
Express Biedrzyckiej: Gen. Dukaczewski wprost o tym, jakie 3 cele wobec Polski ma Rosja Putina. Podał konkrety