W kostnicy w Dnieprze leży 1500 trupów ruskich - w czterech lodówkach. Burmistrz miasta wzywa rosyjskie matki, by se zabrały swoje martwe dzieci

i

Autor: TELEGRAM Zwłok rosyjskich żołnierzy nikt nie chce zabierać

Cztery lodówki zwłok rosyjskich żołnierzy. "Kochałyście ich, wychowałyście, teraz ich weźcie!"

2022-04-13 13:48

Zastępca mera Dniepru przekazał, że w miejskich kostnicach znajduje się w tej chwili 1,5 tysiąca zwłok rosyjskich żołnierzy. W rozmowie z jedną z telewizji internetowych przyznał, że lokalne władze mają problem, bo ciał nikt nie chce odbierać - ani dowódcy rosyjskich wojsk, ani rodziny poległych. Zaapelował do ich matek: "Odbierzcie swoich synów".

Zastępca burmistrza Dniepru, Mychajło Łysenko, opowiedział niedawno w rozmowie z telewizją internetową Nastojaszcze Wriemia o tym, co aktualnie dzieje się w mieście. Przy okazji wezwał rosyjskie matki do tego, by wywiozły z Ukrainy zwłoki żołnierzy zabitych w czasie wojny. "Mamy już cztery lodówki pełne trupów rosyjskich żołnierzy. Nikt nie chce ich zabierać, w kostnicach jest już ponad 1,5 tysiąca ciał. Mamy nadzieję, że rosyjskie kobiety przyjadą tutaj i zabiorą swoich synów, których wychowywały przez całe życie. To przecież ich dzieci. Kochały je, prowadziły je do szkoły pierwszego września. Przyjedźcie, pomożemy wam wszystko zorganizować" - zapewnił Łysenko. 

CZYTAJ TAKŻE: Rosjanie "czyszczą" Mariupol ze zwłok i gruzów. Szykują tam "karnawał zwycięstwa"

CZYTAJ TAKŻE: Piekło ukraińskiej sołtyski. Spędziła 20 dni w rosyjskiej niewoli. To, co jej robili przeraża!

Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław Koziej: Rosja nie ma szans wygrać wojny z Zachodem

W środę, 13 kwietnia, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że jak dotąd Rosja straciła w czasie inwazji około 19,8 tys. żołnierzy, a także między innymi 158 samolotów i 143 śmigłowce oraz 739 czołgów, 1964 transportery opancerzone i 358 systemów artyleryjskich.

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE