Trump

i

Autor: AP

Nowe kłopoty Trumpa

Donald Trump udawał bogacza! "Zawyżał wartość majątku o miliardy"

2023-09-27 14:10

Donald Trump latami kłamał na temat swojego rzekomego majątku, by ułatwić sobie otrzymywanie korzystnych pożyczek i zawieranie biznesowych transakcji - stwierdził amerykański sędzia Arthur Engoron, potwierdzając ustalenia stanowej prokurator generalnej Letitii James. Obliczyła ona, że zawyżył wartość swojego majątku nawet o 3,6 miliarda dolarów, szacując wartość m.in. posiadłości w Mar-a-Lago.

Sędzia z Nowego Jorku: Donald Trump zawyżał wartość swojego majątku. Nie istniejące miliardy byłego prezydenta USA

2,5 miliarda dolarów - na tyle wyceniał w kwietniu Forbes fortunę Donalda Trumpa. Nie jest tak biedny, jak twierdzą jego najbardziej zagorzali krytycy, ale nie jest też tak bogaty, jak sam twierdzi - pisali wówczas amerykańscy dziennikarze. Sędzia Arthur Engoron najwyraźniej właśnie przyznał im rację. Donald Trump latami kłamał na temat swojego rzekomego majątku, by ułatwić sobie otrzymywanie korzystnych pożyczek i zawieranie biznesowych transakcji - stwierdził sędzia z nowojorskiego Manhattanu. Według Arthura Engorona zarówno Trump, jak i jego przedsiębiorstwo Trump Organization powinni odpowiedzieć za to w procesie. Potwierdza to wrześniowe ustalenia stanowej prokurator generalnej Letitii James. Obliczyła ona, że były prezydent USA zawyżył wartość swojego majątku nawet o 3,6 miliarda dolarów, szacując wartość m.in. posiadłości w Mar-a-Lago, apartament w Trump Tower czy pole golfowe i inne biura.

Kłopoty prawne Trumpa. Oskarżenia o gwałt i przyczynienie się do masakry na Kapitolu

Po co Donald Trump to robił? Nie po to, by chwalić się rzekomo większym bogactwem, niż faktycznie mógł. Chodziło o warunki otrzymywania kredytów i ubezpieczeń nieruchomości. Trump i inne osoby wymienione przez sędziego z Manhattanu oczywiście wszystkiemu zaprzeczają. Tymczasem to wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o kłopoty prawne i procesy Trumpa. Na byłym prezydencie Stanów Zjednoczonych ciążą oskarżenia o gwałt i zniesławienie wysuwane przez pisarkę E. Jean Carroll, a także o przyczynienie się do pamiętnej masakry na Kapitolu, do jakiej doszło tuż po ostatnich wyborach prezydenckich, podczas których Trump przegrał z Bidenem. Były prezydent do dziś twierdzi, że wybory zostały sfałszowane.

Sonda
Na kogo byś zagłosował, gdybyś mógł, na Trumpa czy na Bidena?

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Wybory w USA. Porażka Trumpa, zwycięstwo Ukrainy? Raport Walczaka
Nasi Partnerzy polecają