Donald Trump wróci do Białego Domu?! Były prezydent daje Republikanom cenną radę

Donald Trump opuścił Biały Dom
Autor: Manuel Balce Ceneta/AP

By wygrywać Republikanie potrzebują kampanii z programem MAGA - "Make America Great Again" - ocenił w pierwszym większym wywiadzie udzielonym po opuszczeniu Białego Domu były prezydent USA Donald Trump. Opowiedział się za "porozumiewaniem się" z Rosją i Chinami. U bukmacherów Donald Trump wciąż jest faworytem do uzyskania wyborczej nominacji Republikanów.

Miliarder z Nowego Jorku obie swoje prezydenckie kampanie prowadził pod hasłem "Make America Great Again" - MAGA (Uczyńmy Amerykę znów wielką). W rozmowie ze stacją Fox News Trump stwierdził, że Republikanie do wyborczych zwycięstw potrzebują kampanii opartych na programie MAGA. Zdaniem byłego gospodarza Białego Domu zarówno to hasło jak i stojące za nim postulaty przyciągają wyborców do GOP. Wskazał jak wielu stronników pozyskali Republikanie w 2020 roku na południu Teksasu wśród wyborców o pochodzeniu latynoskim. Od objęcia najwyższego urzędu w USA przez Joe Bidena trwa masowy napływ migrantów przez granicę amerykańsko-meksykańską. W marcu zatrzymano na niej najwięcej osób od co najmniej 15 lat; służby graniczne i specjalne ośrodki są przeciążone.

Oto nowy prezydent USA. Sprawdź majątek Joe Bidena [ZDJĘCIA]

Groby żony i dzieci Joe Bidena, nowego prezydenta USA

W rozmowie z Fox News Trump ocenił, że sytuacja na granicy może "zniszczyć państwo" i oskarżył administrację Bidena o "wyciszanie sprawy, tak jak się da". Biały Dom zaprzecza, by na granicy panował kryzys i wskazuje, że na rozwiązanie problemów potrzeba czasu. W pierwszym dłuższym wywiadzie po odejściu z urzędu Trump powiedział także, że "porozumiewanie się z Rosją to dobra sprawa, a nie zła". "Dogadywałem się z prezydentem (Władimirem) Putinem. Lubiłem go, a on mnie" - dodał.

Były prezydent USA również uznał "porozumiewanie się z Chinami" za "dobrą sprawę". "Problemem jaki mieliśmy z Chinami był Covid-19, ale nikt nigdy nie zabrał tyle pieniędzy z Chin" - stwierdził. Trump nie wyklucza, że w 2024 roku ponownie będzie ubiegał się o prezydenturę. U bukmacherów jest faworytem do uzyskania wyborczej nominacji Republikanów. Wysoko stoją również notowania gubernatora Florydy Rona DeSantisa oraz byłej gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze