Donald Trump żąda 10 milionów MILIONÓW dolarów! Chodzi o koronawirusa

2021-06-05 12:00
Donald Trump
Autor: AP

Donald Trump triumfuje po aferze z ujawnionymi mejlami dr Anthony'ego Fauciego! Teoria o tym, że koronawirus mógł jednak zostać stworzony przez człowieka i uciec z labotatorium w Wuhan jest obecnie badania przez amerykańskie służby, choć wcześniej była przedstawiana przez Fauciego, naczelnego lekarza USA, jako nieprawdopodobna. Jak wynika z ujawnionych przez amerykańskie media mejli Fauciego, lekarz ten był ostrzegany, iż Covid-19 mógł uciec z Wuhan, ale publicznie dyskredytował tę teorię. Teraz Donald Trump twierdzi, że Chiny powinny zapłacić za pandemię... dziesięć milionów dolarów pomnożonych przez milion.

Skąd wziął się koronawirus? Od początku pandemii powstało na ten temat wiele teorii. Pierwsze głosiły, że wirus przeniósł się ze zwierząt na ludzi na niehigienicznych azjatyckich targach zwierzęcych. Potem mówiono, że mógł uciec z wirusologicznego laboratorium w Wuhan, gdzie przeprowadzano eksperymenty z niebezpiecznymi patogenami. Z czasem jednak teoria ta zaczęła być oficjalnie uznawana za nieprawdziwą, a dr Anthony Fauci, naczelny lekarz USA, za rządów Donalda Trumpa lansował teorię o naturalnym pochodzeniu koronawirusa. Ostatnia afera z mejla Fauciego wywołała jednak zwrot akcji. Dostęp do wiadomości uzyskały na podstawie ustawy o wolnym dostępie do informacji Buzzfeed News i the Washington Post. W mejlach widać, jak Fauci ostrzegany jest przez badaczy, że pewne cechy koronawrusa wskazują na nie naturalne pochodzenie. Jednak lekarz zignorował te wiadomości.

NIE PRZEGAP: Czarny grzyb atakuje kolejny kraj! Pacjenci ślepną. Czym jest mukormykoza?

Dziś tłumaczy, że mejle "są wyrwane z kontekstu" i że jako naukowiec tak naprawdę zawsze brał pod uwagę, iż teoretycznie wirus mógł uciec z laboratorium. Tymczasem wcześniejsze ustalenia "Wall Street Journal" też przemawiają za teorią o sztucznym pochodzeniu Covid-19. Otóż według amerykańskich dziennikarzy w listopadzie 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii w Chinach, troje naukowców z laboratorium w Wuhan zapadło na poważną chorobę. Po tym wszystkim Joe Biden zarządził trzymiesięczne śledztwo, a Donald Trump triumfuje i... żąda fortuny od Chin. "Chiny powinny zapłacić dziesięć milionów milionów dolarów Ameryce i całemu światu za śmierć i destrukcję, które spowodowały" - głosi oświadczenie Trumpa.

NIE PRZEGAP: Leonardo DiCaprio jest słaby w łóżku? Tancerka z "Tańca z Gwiazdami" oskarża!

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Duda trzyma się kurczowo nogawki Trumpa
Zofia Dąbrowska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze