Dramat księżniczki Charlotte. Wyślą ją do normalnej pracy, bo król chce odchudzać monarchię

i

Autor: DANIEL LEAL/AFP/East News Dramat księżniczki Charlotte. Wyślą ją do normalnej pracy, bo król chce "odchudzać" monarchię

Gdzie będzie pracować?

Dramat księżniczki Charlotte. Wyślą ją do normalnej pracy, bo król chce "odchudzać" monarchię

2023-02-22 9:05

Ciężkie czasy nie omijają nawet arystokratów. Na własnej skórze doświadczy tego prawdopodobnie trzecia w kolejce do królewskiego tronu Charlotte (7 l.) córka Williama (40 l.) i Kate (41 l.). Wiele wskazuje na to, że młoda księżniczka w przyszłości będzie zmuszona do tego, by jak każdy "zwykły" człowiek znaleźć normalną, zarobkową pracę. Wszystko przez jej dziadka, który postanowił oszczędzać.

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej będą musieli zaakceptować zmiany, jakie nieuchronnie nadchodzą. Wygląda na to, że do obowiązków wynikających z panowania w Wielkiej Brytanii, będą musieli dołożyć zajęcia, jakie są normą dla przeciętnego Kowalskiego (albo Smitha). A na pierwszy ogień pójdzie prawdopodobnie siedmioletnia księżniczka Charlotte, córka księcia Williama i księżnej Kate, która jest trzecia w kolejce do królewskiego tronu - po swoim ojcu i starszym bracie, Jerzym. 

Wielka Brytania. Król "odchudzi" monarchię

Richard Eden, specjalista od rodziny królewskiej, twierdzi, że Kate i William chcieliby, by ich córka w przyszłości nie tylko pełniła oficjalne funkcje wynikające z tytułu, jaki z czasem otrzyma, ale również aby robiła karierę i zarabiała własne pieniądze, wykonując normalną pracę. Zdaje się, że tego samego oczekiwałby król Karol III, który za jeden z celów obrał sobie "odchudzenie" monarchii. A utrzymywanie książąt i księżnych jednak sporo kosztuje. 

Co czeka małą Charlotte? Ważny tytuł i praca od 9 do 5?

Wiadomo jednak, że Charlotte nie ominą obowiązki wynikające z jej pochodzenia. To ona otrzyma tytuł Królewskiej Księżniczki, który jest zarezerwowany dla najstarszej córki monarchy. Na razie tytułem szczyci się księżniczka Anna (72 l.), córka Elżbiety II i siostra Karola (74 l.). I to właśnie Anna - jak twierdzi "Daily Star" - jest najciężej pracującą członkinią rodziny królewskiej. Chodzi oczywiście o pracę wynikającą z obowiązków wobec monarchii. W 2022 roku wzięła udział w 214 oficjalnych wydarzeniach, podczas gdy król Karol w tym samym czasie pojawił się na 181.  

Sonda
Czy członkowie rodziny królewskiej powinni pracować zarobkowo?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany