Strzelanina w Richmond

i

Autor: AP Strzelanina w Richmond

poruszające wideo

DRAMAT! Strzelanina na szkolnym zakończeniu roku! Nie żyją dwie osoby, pięć jest rannych

2023-06-07 11:21

Zakończenie roku szkolnego powinno kojarzyć się wszystkim ze szczęściem (nadchodzącymi wakacjami, odpoczynkiem od obowiązków itp. itd.). Niestety, przed ceremonią ukończenia Huguenot High School w Richmond w stanie Wirginia, do akcji wkroczył psychopata, który sprawił, że uroczystość ta kojarzyć się będzie we śmiercią. Mężczyzna uzbrojony w cztery pistolety otworzył ogień do zgromadzonych w tłumie osób. Jak podano, zabił dwie osoby (w tym 18-letniego ucznia) i ranił pięć innych (w tym 14-latka)!

W Richmond (w stanie Virginia) siedem osób zostało postrzelonych, w tym dwie śmiertelnie, podczas uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego w Huguenot High School. Jak podała agencja Associated Press, setki uczestników wydarzenia uciekło w panice, płacząc i ściskając swoje dzieci. Poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna i psychologiczna.

Ofiary śmiertelne to 18-latek, który był w klasie kończącej szkołę i 36-letni mężczyzna (według niepotwierdzonych informacji jego ojciec). Policja nie ujawniła ich tożsamości.

Według p.o. szefa policji w Richmond Ricka Edwardsa 19-letni podejrzany próbował uciec. Został jednak aresztowany i stanie pod zarzutem dwóch morderstw drugiego stopnia.  Jak nieoficjalnie ustalono, sprawca miał znać jedną ze swych ofiar.

Zdaniem policji, poza pięcioma rannymi osobami siedmiu udzielono pomocy związanej z doznanym stresem wywołanym rozlegającymi się strzałami.

Burmistrz Richmond Levar Stoney na konferencji prasowej łamiącym głosem pytał, czy "nic już nie jest święte".  - Dziecko powinno być w stanie pójść na ukończenie szkoły i cieszyć się tym osiągnięciem ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami - dodał, nazywając strzelaninę "samolubnym aktem".

Kurator Richmond Public Schools Jason Kamras z żalem stwierdził, że atak miał miejsce w "radosnym dniu, kiedy nasze dzieci wchodzą na scenę i otrzymują dyplom". Jak mówił ze łzami w oczach, jest "już zmęczony takimi obrazkami" i zaapelował do całego społeczeństwa, aby powstrzymać to szaleństwo.

Sonda
Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni?
To była największa masakra w polskiej policji. Wielka strzelanina w Magdalence pod Warszawą