Po atakach na policjantów w noc sylwestrową ich związek zawodowy chce zakazu petard

i

Autor: PAP/EPA

Wstrząsający bilans

Dramatyczny sylwester w Niemczech! Wielu rannych, w tym strażacy i policjanci

2023-01-01 20:21

W reakcji na ataki petardami w noc sylwestrową na policjantów i strażaków, związek zawodowy policji w Berlinie domaga się daleko idącego zakazu używania tych środków pirotechnicznych. We wstępnym bilansie sylwestrowym, berlińska straż pożarna zgłosiła 38 ataków na służby ratownicze i 15 rannych.

Niemcy: Masowe ataki na policjantów i ratowników

- Widzieliśmy w całych Niemczech, że pirotechnika jest celowo używana jako broń przeciwko ludziom – powiedział w niedzielę szef związku Stephan Weh. To musi się skończyć - dodał związkowiec, cytowany przez portal dziennika "Welt". Zdaniem Weha potrzebny jest zakaz sprzedaży dla wszystkich, którzy nie zajmują się pirotechniką profesjonalnie i odpowiedzialnie.

Niespokojna noc w Berlinie. Wielu rannych

W Berlinie w sylwestrową noc doszło do wielu incydentów związanych z fajerwerkami. Berlińska policja odnotowała znacznie więcej operacji niż w ostatnich dwóch latach. Jak napisała w nocy stołeczna policja na Twitterze, policjanci i strażacy zostali "masowo zaatakowani petardami" podczas gaszenia płonącego samochodu.

We wstępnym bilansie sylwestrowym berlińska straż pożarna zgłosiła 38 ataków na służby ratownicze i 15 rannych. Ucierpiało także wielu policjantów i strażaków. - Byliśmy zaskoczeni masą i intensywnością ataków na nasze siły - przyznała straż pożarna dodając, że liczba rannych wprawia "w osłupienie i smutek".

Poniżej publikujemy nagrania z Berlina, które pojawiły się na Twitterze.

Sonda
Czy fajerwerki i petardy powinny być zakazane?
Historia z Koprem - Sylwester w PRL

Próba zamachu stanu w Niemczech: kto za nią stoi i dlaczego zagrożenie było REALNE?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany