WWW PILNE.jpg

i

Autor: Autor: SE WWW PILNE.jpg

zdjęcia, wideo

Dwa samoloty wojskowe zderzyły się w powietrzu! Jeden spadł na teren zabudowany!

2023-03-07 14:41

Koszmarne wieści napłynęły we wtorkowe popołudnie z Włoch. Jak podała agencja informacyjna ANSA, w okolicy miejscowości Guidonia Montecelio, położonej niedaleko Rzymu, w powietrzu zderzyły się dwa ultralekkie samoloty wojskowe. Wrak jednego z nich spadł na ulice miasteczka Guidonia (spadł na samochód osobowy), drugi runął na pobliskie pola. Informację potwierdziły już Włoskie Siły Powietrze, dodając przy tym, że w zdarzeniu życie stracili obaj piloci.

Do tragedii doszło ok. godz. 11:00. Z medialnych doniesień wynika, że maszyny należały do 60. Skrzydła Sił Powietrznych Włoch i służyły szkoleniowym celom. - Zderzyły się z nieznanych w tej chwili przyczyn, rozbijając się o ziemię w okolicy lotniska wojskowego Guidonia - poinformowały w lakonicznym komunikacie tamtejsze Siły Powietrzne.

W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby - piloci samolotów. Na miejscu pojawili się przedstawiciele służb, którzy prowadzą działania w celu ustalenia wszelkich okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną nie ma informacji o kolejnych poszkodowanych. 

W ćwiczeniach powietrznych brały udział cztery samoloty. Piloci pozostałych dwóch jednostek mają być przesłuchiwani.

- Śmierć dwóch pilotów Sił Powietrznych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Guidonii, napełnia nas smutkiem. W imieniu rządu składam głębokie kondolencje i wyrazy współczucia ich rodzinom, kolegom i Siłom Powietrznym. Kierujemy do nich nasze modlitwy - napisała po tragedii premier Włoch Giorgia Melonia na swoim Twitterze.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają