Wcześniaki ewakuowane z Gazy do Izraela

i

Autor: AP Photo Wcześniaki ewakuowane z Gazy do Izraela

Wojna na Bliskim Wschodzie

Dzieci z Gazy wyrwane z piekła wojny! 28 maluchów ewakuowanych

2023-11-20 20:20

Udało się ewakuować większość niemowląt, które czekały na ratunek w otoczonym przez wojska Izraela największym szpitalu w Strefie Gazy. Wcześniaki z oddziału noworodków w klinice Al Shifa zostały już przetransportowane do Egiptu. Szpital został przejęty i przeszukany przez wojska Izraela, które były i są pewne, że stanowił bazę dla terrorystów z Hamasu.

Wcześniaki z największego szpitala w Strefie Gazy doczekały się ewakuacji. 28 maluchów przewiezionych do Egiptu

Dzieci z oddziału noworodków daremnie czekają na ewakuację, a czołgi otaczają szpital. Takie dramatyczne sceny rozgrywały się w Strefie Gazy, gdzie Izrael prowadzi operację lądową przeciwko terrorystom z Hamasu. Jednym z kluczowych miejsc w tej operacji był Al Shifa, największy szpital w Strefie Gazy - a według doniesień zarówno Izraela, jak i części światowych mediów, także największa kryjówka terrorystów, którzy używają niewinnych pacjentów jako żywych tarcz. Izraelskie wojska wkroczyły do szpitala, potem pokazały znalezioną tam broń. Na szczęście walczące tam o życie dzieci przeżyły i zostały ewakuowane.

Rodzice większości dzieci wyrazili zgodę na leczenie w Egipcie

Jak informuje BBC, udało się ewakuować większość niemowląt, które czekały na ratunek w otoczonym przez wojska Izraela największym szpitalu w Strefie Gazy. 28 wcześniaków z oddziału noworodków w klinice Al Shifa zostało już przetransportowanych do Egiptu. Rodzice dwójki dzieci nie zgodzili się na ich wywiezienie ze Strefy Gazy, pozostali wyrazili zgodę na przyjęcie niemowląt do szpitala w Egipcie. Niestety, 11 wcześniaków jest teraz w stanie krytycznym. Razem z grupą noworodków z Al-Szifa ewakuowano 2,5 tysiąca osób - pacjentów, medyków i wojennych uchodźców, którzy po prostu szukali tam schronienia.

Sonda
Czy Izrael zniszczy, jak zapowiada, Hamas?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Państwa na literę C. Celem minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jakie miasto jest stolicą Chin?
Pielęgnacja wcześniaka w domu
Nasi Partnerzy polecają