Wielka katastrofa kolejowa! Prawie 100 rannych. Nie żyje 11 osób! Dramat [WIDEO]

97 rannych w katastrofie pociągu w prowincji Al-Kaljubijja, Egipt
Autor: twitter

97 osób zostało rannych w niedzielę, 18 kwietnia 2021 w katastrofie pociągu w prowincji Al-Kaljubijja na północ od Kairu, gdy z szyn wypadło osiem wagonów - poinformowało ministerstwo zdrowia Egiptu. Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, na miejsce przybyło 50 karetek, które transportowały rannych do szpitali.

Aktualizacja, godz. 21:36

Jak informuje PAP, co najmniej 11 osób zginęło, a około 100 zostało rannych, gdy w niedzielę na północ od Kairu wykoleił się pociąg pasażerski. Do katastrofy doszło w prowincji Al-Kaljubijja. Pociąg jechał ze stolicy Egiptu do miasta Al-Mansura. Na miejsce wypadku, w którym wykoleiły się cztery wagony, skierowano 60 karetek pogotowia; ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. 14 lżej poszkodowanych osób opuściło już szpitale. Ekipy ratunkowe wciąż przeszukują rozbite wagony. Nie wiadomo, co było przyczyną wykolejenia się pociągu.

Katastrofa pociągu w Egipcie

Jak podaje PAP, do katastrofy kolejowej doszło w niedzielę, 18 kwietnia w Egipcie, a konkretnie w prowincji Al-Kaljubijja. 97 osób zostało rannych. Na miejsce katastrofy przybyło ponad 50 karetek, które przewiozły rannych do trzech szpitali w prowincji. Najprawdopodobniej nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Media lokalne podały, że część podróżnych poniosła śmierć.

Zobacz też: Stefan Bratkowski nie żyje. Nawał pięknych wspomnień o legendzie polskiego dziennikarstwa

Niedawno, bo w marcu w katastrofie kolejowej w pobliżu miasta Tahta, gdy doszło do zderzenia dwóch pociągów, zginęło co najmniej 20 osób a prawie 200 zostało rannych. Egipt posiada jedną z największych, ale również najstarszych sieci kolejowych w regionie. Do najtragiczniejszej katastrofy doszło w 2002 roku, kiedy zginęło co najmniej 360 osób... pożar strawił siedem wagonów pociągu osobowego, którym podróżował tłum osób.

Czytaj też: To będzie koniec Rossmanna? Gigant z tanimi kosmetykami wchodzi do Polski

Nocna makabra w Piastowie. Nie żyje 21-latka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze