Ekspertka z UE: „Nie chcę mówić o zagładzie, ale czeka nas druga fala”

2020-05-21 12:31 MW
Europa znosi ograniczenia w związku z koronawirusem! Co się zmieni w Polsce?
Autor: Getty Images

Europejskie państwa powoli wdrażają w życie swoje plany odmrażania społeczeństw po pandemii, ale według dyrektorki Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, nie ma powodów do radości. Według Andrei Ammon czeka nas druga fala.

Dyrektorka unijnej agencji, która koordynuje walkę z epidemią w Unii Europejskiej i doradza rządom jakie taktyki wprowadzać w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 nie ma wątpliwości, że czeka nas druga fala zakażeń i nie ma się co cieszyć z powrotu do normalności. Druga fala to po prostu kwestia czasu, a otwarcie granic i przemieszczanie się spowoduje wzrost zakażeń. - Teraz spada liczba zakażeń, ludzie myślą, że to już koniec. A to na pewno nie jest koniec - skomentowała w "Guardianie". Zwróciła również uwagę na otwieranie się państw europejskich na turystów. Według Ammon to nie będą takie same wakacje jak rok temu. - Na tym etapie nie możemy powiedzieć, że możesz gdzieś wyjść, umyć ręce i wszystko jest w porządku. Musisz zachować dystans - ostrzega.

Według Ammon walka z koronawirusem będzie długa i żmudna. — Patrząc na cechy wirusa, na to, co obecnie pokazuje się w różnych krajach pod względem odporności na populację - co nie jest aż tak ekscytujące, od 2% do 14%, co pozostawia od 85% do 90% populacji podatną - wirus jest wokół nas, krąży znacznie bardziej niż w styczniu i lutym… Nie chcę rysować obrazu zagłady, ale myślę, że musimy być realistami. Że nie czas na całkowity relaks - powiedziała o swoich obawach Rządy europejskie zaczęły łagodzić swoje ograniczenia w związku z izolacją, niektóre do tego stopnia, że ​​bary i restauracje wkrótce zostaną ponownie otwarte, inne państwa podchodzą bardziej ostrożnie. Zmieniają się również hasła. Premier Wielkiej Brytanii  Boris Johnson poprawił swoje wcześniejsze „zostań w domu” na „zachowajcie czujność”. 

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze