Elon Musk - Twitter

i

Autor: pixabay.com

Nowy nabytek miliardera

Elon Musk jednak kupuje Twittera! Decyzja po awanturze o wojnie na Ukrainie?

2022-10-05 8:00

Elon Musk zdecydował się jednak kupić Twittera. Do internetowego giganta wpłynęło pismo, w którym najbogatszy człowiek świata proponuje, że zgodzi się na zakup Twittera po pierwotnie proponowanej cenie 44 miliardów dolarów. Wiosną Musk podpisał umowę na zakup platformy społecznościowej, ale potem się wycofał. Sprawa miała nawet trafić do sądu.

Elon Musk jednak kupuje Twittera! Zapłaci 44 miliardy dolarów. Sprawa o mały włos nie trafiła do sądu

Elon Musk znowu zmienia zdanie w sprawie Twittera! W kwietniu ogłoszono, że słynna platforma społecznościowa zostanie przejęta właśnie przez najbogatszego człowieka świata. Elon Musk podpisał wtedy umowę na zakup Twittera za 44 miliardów dolarów. Potem jednak zaczęły się komplikacje. Najbogatszy człowiek świata twierdził, że Twitter wprowadził go w błąd, twierdzą, że ma tylko 5 proc. fałszywych kont, były też niejasności w kwestii spamu. W efekcie Musk wycofał się z transakcji. Twitter ogłosił, że oddaje sprawę do sądu, a rozprawa miała odbyć się już 17 października. W międzyczasie miliarder ponownie zmienił zdanie i właśnie poinformowano, że zdecydował się jednak kupić Twittera. Do internetowego giganta wpłynęło pismo, w którym najbogatszy człowiek świata proponuje, że zgodzi się na zakup Twittera po pierwotnie proponowanej cenie 44 miliardów dolarów. Najwyraźniej prawnicy obu stron dogadali się lub też Musk gwałtownie zmienił zdanie. Czyżby po twitterowej awanturze Muska z Zełenskim o wojnę na Ukrainie?

Awantura Elona Muska z Zełenskim i jego ludźmi na Twitterze. O co chodzi? Padły słowa "spier..."

Zaczęło się od wpisu Muska, który zastanawiał się, czy można w pewnym stopniu ustąpić Władimirowi Putinowi w imię pokoju. Zrobił głosowanie na swoim profilu, pytając swoich obserwatorów, czy powinno się oddać Krym Rosji oraz zagwarantować mu dostawy wody, podpisać zobowiązanie do neutralności Ukrainy i zrobić uczciwe tym razem referenda na okupowanych terenach, pytając mieszkańców, czy chcą, by ich tereny należały do Rosji, czy do Ukrainy. Choć była to tylko sonda, rozpętała się burza wokół tematu wojny na Ukrainie. Zareagował sam Wołodymyr Zełenski. Odpowiedział Muskowi, proponując inną sondę dla użytkowników Twittera, z pytaniem: "Którego Elona Muska wolą, tego który popiera Ukrainę, czy tego który popiera Rosję?". Doradca prezydenta Mychajło Podolak napisał z kolei, że ma "lepszy plan pokojowy" i że należy "wyzwolić terytoria ukraińskie włącznie z anektowanym Krymem", doprowadzić do demilitaryzacji Rosji i pozbawienia jej broni jądrowej, a potem postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych popełnianych na Ukrainie. Z kolei odchodzący ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk zupełnie nie przebierał w słowach: "Spier... to moja bardzo dyplomatyczna odpowiedź dla ciebie, Elonie Musku". Co na to Musk? Pozostał przy swoim zdaniu, by rozważyć ustępstwa wobec Putina w obliczu zagrożenia tego, co nazwał "wojną totalną".

Sonda
Czy popierasz plan Elona Muska?

QUIZ. Stare hity polskiego internetu! Przed laty śmieszyły do łez. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Co obiecywał w klipie wyborczym Krzysztof Kononowicz?
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Nasi Partnerzy polecają