Barbie zakazana

i

Autor: Vianney Le Caer/Invision/AP Barbie zakazana

Koniec oglądania!

Film "Barbie" oficjalnie zakazany przez rząd! "Promuje homoseksualizm"

2023-08-10 21:00

Na świecie zapanował szał na film "Barbie", a tymczasem jest takie miejsce na świecie, gdzie oglądanie tego dzieła jest surowo zakazane! I nie jest to tylko Korea Północna. Teraz rządy pewnych państw oficjalnie zakazują wyświetlania w kinach różowego filmu w reżyserii Grety Gerwig. Powodem jest obraza tamtejszej moralności.

Film "Barbie" zakazany w Kuwejcie! Rząd Libanu także chce wprowadzić taki zakaz. Mowa o małżeństwie i homoseksualizmie

Film "Barbie" to największy kinowy hit tegorocznych wakacji. Komedia w reżyserii Grety Gerwig z Margot Robbie i Ryanem Gosslingiem w rolach Barbie i Kena zarobiła w ciągu zaledwie trzech tygodni ponad miliard dolarów i stając się najbardziej kasowym filmem wyreżyserowanym przez kobietę. Na świecie zapanował szał Barbie i kolor różowy, a tymczasem jest takie miejsce na świecie, gdzie oglądanie tego dzieła jest surowo zakazane! Teraz rząd pewnego państwa oficjalnie zakazał wyświetlania w kinach filmu w reżyserii Grety Gerwig. Jakie to państwo? Chodzi o Kuwejt. Film "Barbie" "promuje idee i przekonania, które są obce kuwejckiemu społeczeństwu i porządkowi publicznemu" - powiedział rzecznik ministerstwa informacji. Wyświetlanie filmu Grety Gerwig będzie tam zakazane, by chronić "etykę publiczną i tradycje społeczne".

"Podważa i wyśmiewa rolę matki oraz kwestionuje konieczność małżeństwa i posiadania rodziny"

Także rząd Libanu ma zastrzeżenia do "Barbie" i zapewne także jej zakaże. Libański minister kultury Mohammad Mortada powiedział, że zwrócił się do ministerstwa spraw wewnętrznych o "podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu zakazania pokazywania 'Barbie'" w kraju. Powód? Film "promuje homoseksualizm i transseksualizm (...) popiera odrzucanie opieki ojca, podważa i wyśmiewa rolę matki oraz kwestionuje konieczność małżeństwa i posiadania rodziny" - powiedział minister.

Sonda
Byłeś/aś już na filmie "Barbie"?

Barbie. QUIZ: Sprawdź, ile wiesz o słynnej lalce

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się aktorka, która zagrała Barbie w najnowszym filmie?
Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany