Kiedy koniec pandemii Covid-19? WHO: Widzimy kres

i

Autor: pixabay.com Kiedy koniec pandemii Covid-19? WHO: "Widzimy kres"

Skandal w organizacji charytatywnej

Fundacja ukradła 250 milionów dolarów! Mieli karmić głodne dzieci. Wykorzystali Covid

2022-09-22 5:10

To największe wyłudzenie związane z pandemią koronawirusa! 48 osób usłyszało zarzuty w związku ze skandalem wokół organizacji charytatywnej Feeding Our Future. Szefowa i zorganizowana przez nią szajka wspólnymi siłami ukradli 250 milionów dolarów rządowej zapomogi na dokarmianie dzieci w Minnesocie. Pieniądze wydali na domy i samochody.

Organizacja charytatywna kradła pieniądze dla dzieci! Oszuści wydali 250 milionów dolarów na luksusy

Pandemia koronawirusa okazała się rajem dla wyłudzaczy i naciągaczy. Rozluźnione przepisy, zapomogi covidowe... Niestety wielu wykorzystywało je dla własnej korzyści, a rządowe pieniądze płynęły szerokim strumieniem. Właśnie postawiono zarzuty aż 48 osobom w sprawie, która jest największym pandemicznym wyłudzeniem w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o skandal, jaki wybuchł wokół organizacji charytatywnej Feeding Our Future. Organizacja ta zbierała pieniądze na dożywianie biednych dzieci w Minnesocie. Przed pandemią posiłki były organizowane w szkołach, ale w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej i zamknięciem szkół pozwolono na prowadzenie podobnych akcji przez prywatne podmioty poza terenem placówek edukacyjnych. Nadal z rządowymi dotacjami. Według prokuratury Aimee Bock z Feeding Our Future wyczuła w tym żyłę złota i założyła szajkę, która kradła pieniądze na dożywianie dzieci na ogromną skalę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krokodyl rzucił się na opiekuna podczas przedstawienia dla dzieci! Wszystko się nagrało. WIDEO

PRZECZYTAJ TAKŻE: Posadzili Bidena za Dudą na pogrzebie królowej. Trump nie przebierał w słowach!

Sonda
Czy wierzysz, że pandemia covid-19 już minęła?

Okradli głodne dzieci, kupili sobie domy, samochody i torebki Louisa Vuittona

W procederze brały udział dziesiątki ludzi. Urządzano fikcyjne akcje dożywiania dzieci, a tak naprawdę potrzebujący pozostawali głodni i pomoc wcale do nich nie docierała. Według oskarżyciela Bock i jej wspólnicy wkładali sobie wszystko do kieszeni - i nazbierali aż 250 milionów dolarów. Pieniądze zostały wydane na luksusy. Naciągacze kupowali luksusowe domy, także za granicą, na przykład w Turcji oraz drogie samochody czy torebki Louisa Vuittona. Usłyszeli zarzuty m.in. oszustw internetowych, prania pieniędzy i łapówkarstwa. Czekają na procesy.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kanały i cieśniny. Nawet najlepsi mogą mieć problem

Pytanie 1 z 10
Ile lat trwała budowa Kanału Sueskiego?
CM Medyk wykorzystał innowacyjną metodę badania na koronawirus i zrobił bezpieczną imprezę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany