Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP Władimir Putin

Gdzie jest Putin? Rosyjski prezydent zniknął. Jego bunkier może być w TEJ górze!

2022-03-03 8:23

Gdzie zniknął Władimir Putin? Rosyjski tyran od dawna nie wygłaszał nowych przemówień. W niedzielę rządowe media pokazały jego wizytę na... budowie, ale to zapewne znacznie wcześniej nagrany film propagandowy. Wcześniej "Bild" podawał, że Putin schował się w bunkrze na Uralu. Gdzie dokładnie? Jedno miejsce jest wymieniane najczęściej! Gdzie może być tajny bunkier Putina?

Władimir Putin jest "wściekły i zaskoczony oporem Ukrainy" - podawał parę dni temu niemiecki "Bild". Dziennikarze podawali, że rosyjski prezydent uciekł z Moskwy i schował się w swoim specjalnym bunkrze na Uralu. "Bild" powoływał się przy tym na Riho Terrasa, europarlamentarzystę z Estonii i byłego dowódcę wojskowego. Według Terrasa Putin ma przebywać w "bezpiecznym miejscu" w górach, a towarzyszą mu oligarchowie, którym nie pozwolił na wyjazd z Rosji, zabierając im nawet prywatne samoloty. Oficjalnie Rosja nie potwierdza, by miejscem pobytu prezydenta był bunkier. Parę dni temu rządowe media pokazały nawet wizytę Putina na... budowie, gdzie robotnicy zapewniali go o swoim poparciu, ale to zapewne znacznie wcześniej nagrany film propagandowy. Tymczasem tyran gdzieś zniknął! Gdzie dokładnie znajduje się bunkier Putina? Ural to przecież niezwykle rozległy teren - łańcuch górski o długości 2,1 tysiąca kilometrów, umowna granica między Europą a Azją. Jedno miejsce jest wymieniane najczęściej!

NIE PRZEGAP: Brytyjski książę przerywa milczenie. To nie spodoba się Putinowi!

NIE PRZEGAP: Łukaszenka niechcący ujawnił plany Putina?! Na mapie widać, jaki kraj będzie następny

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?

Otóż na Uralu jest pewne tajemnicze miejsce, gdzie według amerykańskiego wywiadu znajduje się wielka baza wojskowa połączona ze schronem przeciwatomowym. Bunkier Putina może znajdować się w masywie górskim Jamantau, którego główny wierzchołek jest najwyższym szczytem Uralu Południowego - gdzieś między Magnitogorskiem, Ufą a Czelabińskiem. W rejonie tym znajduje się Mieżgorje, zamknięte miasto, w którym kiedyś mieścił się łagier, obecnie to teren wojskowy. "Tę wojnę rozpoczął ktoś, kto teraz siedzi w bunkrze. Wiemy, jak skończył ten, który siedział w bunkrze w 1945 roku" – powiedział ambasador Ukrainy przy ONZ Serhij Kysłycia podczas jednej z debat.

NIE PRZEGAP: Hakerzy z Anonymous walczą z Rosją w KOSMOSIE! Putin traci kontrolę nad satelitami

NIE PRZEGAP: Putin wsadził dzieci z podstawówki za kratki! Protestowały przeciw wojnie

Nasi Partnerzy polecają