Lotniskowiec USS Gerald R. Ford

i

Autor: Flickr/Official U.S. Navy Page

III Wojna Światowa. Francja wysyła lotniskowiec atomowy na Bliski Wschód

2020-01-17 12:40

Jak mówił dla nas jasnowidz Krzysztof Jackowski "w 2020 roku może dojść do wielkiej wojny (...) Przewiduję, że wszystko odbędzie się na Bliskim Wschodzie, na którym od lat toczą się już przecież lokalne konflikty, w które uwikłane są USA". Jak wiadomo, sytuacja w tamtym regionie jest obecnie mocno napięta m.in. po tym, jak Trump zezwolił na zabicie generała Kasema Sulejmaniego, a irańskie władze zestrzeliły przypadkiem samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych. Jakby tego było mało, Emmanuel Macron poinformował, że Francja wyśle na Bliski Wschód lotniskowiec "Charles de Gaulle", czyli supernowoczesną jednostką o napędzie atomowym (jedyną na świecie tego rodzaju, poza marynarką USA). Ma ona wspomóc międzynarodową koalicję walczącą z Państwem Islamskim.

O kolejnej misji bliskowschodniej lotniskowca francuskiej marynarki Macron poinformował w czwartek podczas spotkania z oficerami i cywilnymi pracownikami wojska z okazji Nowego Roku w bazie powietrznej BA 123 (Bricy Air Base) w pobliżu Orleanu. Jak mówił prezydent Francji, w przeciwieństwie do państw, które wycofały się z tamtego rejonu po tym, jako konflikt pomiędzy USA a Iran zaczął eskalować, "siły francuskie, które od 2014 r. są zaangażowane w prowadzenie operacji Szamal przeciwko Państwu Islamskiemu, będą kontynuować swą misję na Bliskim i Środkowym Wschodzie".

Zobacz także: III wojna światowa. Jasnowidz Jackowski PRZEPOWIADA, gdzie dokładnie wybuchnie!

Jak dodał, Państwo Islamskie wciąż stanowi wielkie zagrożenie, a jego działalność stała się teraz (w obliczu niepowodzeń i utraty terytoriów) po prostu bardziej podstępna i skryta. Zaznaczył przy tym, że zaangażowanie Francji w walkę z IS "dobrze służy wzmacnianiu współpracy transatlantyckiej, której architektura opiera się na dwóch podstawach".

 

Jak z pasją mówił Macron: - Od samego początku, w sposób niezachwiany, z pełną determinacją i odwagą Francja stawia czoła zagrożeniu, jakim jest Państwo Islamskie, a ci, którzy się z tym zagrożeniem zderzyli i są na nie narażeni, dobrze wiedzą, kto jest obecny na miejscu i kto pozostał na Bliskim Wschodzie (...) mimo przemian, jakim ten region ostatnio podlega.

Sprawdź również: III Wojna Światowa. Rosja mocno prowokuje USA. Niebezpieczny incydent

Na koniec, w obecności ponad półtora tysiąca czynnych żołnierzy, ich rodzin, jak i kombatantów, oddał hołd pamięci tych, którzy walcząc z dżihadem w Afryce oddali życie, za, jak to ujął "Francję i jej wartości".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE