Islamiści porwali księdza. Chcą go ukrzyżować w Wielki Piątek! [ZDJĘCIE]

2016-03-24 13:40
Państwo Islamskie, terroryści, ISIS
Autor: East News

4 marca islamiści zaatakowali katolicki klasztor w Jemenie i zamordowali cztery siostry - misjonarki miłości. Porwali także kapłana, którego los pozostawał dotąd nieznany. Okazało się, że salezjanin ksiądz Tom Uzhunnalil przebywa w niewoli i jest torturowany, a wyznawcy islamu planują ukrzyżować go w Wielki Piątek.

W piątek, 4 marca uzbrojeni islamiści zaatakowali katolicki klasztor w Jemenie. Tam zamordowali cztery siostry - misjonarki miłości. W trakcie zamachu zginęło także 12 innych osób. Na miejscu w trakcie ataku przebywał kapłan Tom Uzhunnalil, po którym zaginął ślad. Jego los pozostawał nieznany aż do teraz, kiedy okazało się, że został porwany i przetrzymywany w niewoli. Islamiści poddają go torturom, a na dodatek ogłosili, że zamierzają go ukrzyżować w Wielki Piątek. - Ten salezjanin jest naprawdę świętym kapłanem. Słyszałem to od wielu osób. Był jedynym księdzem w tej części Jemenu. Wspierał misjonarki miłości, odprawiał Mszę, troszczył się o ludzi w potrzebie. Odpowiadał także za inne kościoły na tym terenie, które zostały zniszczone w czasie wojny i w których nie sprawuje się już liturgii – mówił portalowi pch24.pl o porwanym duchownym ks. Thomas Sebastian z wikariatu apostolskiego Arabii Południowej, którego jurysdykcji podlega Jemen. 56-letni mężczyzna przebywał w Jemenie od 4 lat. Cały świat modli się teraz za to, by przetrwał te ciężkie chwile i otrzymał ratunek.

Czytaj też: Zamach w Brukseli. Kim jest trzeci zamachowiec?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE