Dramat aktorki

Jane Fonda walczy z potworną chorobą. "Rozpoczęłam chemioterapię"

2022-09-03 12:53

Jane Fonda przekazała bardzo smutne informacje. Słynna amerykańska aktorka poinformowała w piątek (2 września) w mediach społecznościowych, że jest chora na raka i rozpoczęła już sześciomiesięczny proces chemioterapii. Z całego świata płyną słowa wsparcia dla aktorki.

Jane Fonda walczy z potworną chorobą

- Zdiagnozowano u mnie chłoniaka nieziarniczego i rozpoczęłam chemioterapię. To uleczalny rak, wychodzi z niego obronną ręką 80 proc. ludzi, toteż czuję się bardzo szczęśliwa – dodała gwiazda amerykańskiego kina. Chłoniak nieziarniczy to nowotwór, który powstaje w białych krwinkach. Atakuje części układu odpornościowego organizmu. 84-letnia Fonda zapewniała, że całkiem dobrze znosi chemioterapię. Nie pozwoli - jak podkreśliła - aby kolidowało to z jej działalnością w sprawie zapobiegania zmianom klimatycznym.

Zobacz: Jane Fonda szczerze: Emerytura? To nie dla mnie!

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Młoda aktorka zachwycona Zbigniewem Zamachowskim

Aktorka już wcześniej zmagała się nowotworami. Usunięto jej guza z piersi, miała także raka skóry. Fonda przyznała, że w przeciwieństwie do wielu ludzi ma dobre ubezpieczenie oraz dostęp do najlepszych lekarzy i opieki zdrowotnej. - Prawie każda rodzina w Ameryce miała kiedyś do czynienia z rakiem, a zbyt wiele osób jest pozbawionych wysokiej jakości opieki zdrowotnej. To nie jest w porządku – oceniła.

Jane Fonda pochodzi z legendarnej hollywoodzkiej rodziny. Słynnym aktorem był jej ojciec Henry, a są nimi także brat Peter i siostrzenica Bridget. Jednym z mężów gwiazdy był francuski reżyser Roger Vadim.

Aktorka zdobyła Oscary za role w filmach "Klute" z 1971 roku i "Powrót do domu" z 1978 roku.

Sonda
Czy ktoś z Twoich bliskich walczył z rakiem?
Nasi Partnerzy polecają