Joe Biden wyrzuci z pracy Kamalę Harris?! "Wypadła z łask"

2021-11-24 9:10
Joe Biden, Kamala HArris
Autor: AP Joe Biden, Kamala HArris

Wojna w Białym Domu! Podobno relacje prezydenta USA Joe Bidena z wiceprezydent Kamalą Harris są delikatnie mówiąc napięte. Harris zaliczyła kilka żenujących wpadek i ma tylko 28-procentowe poparcie. Według korespondenta "Fox News" pani wiceprezydent Stanów Zjednoczonych może zostać zastąpiona kimś innym! Czy to możliwe i dlaczego?

Kiedy Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA, równie często gratulowano Kamali Harris, która została pierwszą czarnoskórą kobietą wiceprezydentem w dziejach kraju. Rozpływano się nawet nad modowym stylem jej krewnych... Ale mijały miesiące, a pani wiceprezydent zaliczała kolejne wpadki - zresztą podobnie jak Joe Biden. Szczególnie kryzys na amerykańskiej granicy nie przysłużył się wizerunkowi Kamali Harris. Do historii przeszło jej dziwne i niestosowne zachowanie, kiedy wypowiadając się o dramatycznym kryzysie migracyjnym nagle wybuchnęła śmiechem. Poparcie Harris spadło do 28 proc., a amerykańskie media zwracają uwagę na sposób, w jaki wiceprezydent jest teraz traktowana przez swoje otoczenie. Najwyraźniej zaczyna być przez nie... ignorowana. Mimo, że w zeszłym tygodniu musiała na 85 godzin formalnie przejąć obowiązki prezydenta USA w związku z badaniami lekarskimi Joe Bidena! Ostatnio weszła na podium, by zacząć przemówienie, a tymczasem prowadzący spotkanie zdawał się jej nie dostrzegać i zapowiedział mowę kogoś całkiem innego. - Chwileczkę! - zawołała, znów śmiejąc się w charakterystyczny dla siebie sposób. W końcu doradcy Harris pożalili się w CNN, że Biden specjalnie daje jej najtrudniejsze prace i zadania, z których trudno wybrnąć... Po tym ostatnim incydencie między dowodzącymi Ameryką najwyraźniej nastały ciche dni. Podczas niedawnej wizyty w charytatywnej kuchni w Waszyngtonie Biden zupełnie zignorował Kamalę.

Zobacz także: Wałęsa wywoła KRYZYS w relacjach z USA?! SEKSISTOWSKIE słowa o nowej wiceprezydent

Sonda
Kogo wolisz, Trumpa czy Bidena?

Joe Biden wyrzuci z pracy Kamalę Harris?! "Wypadła z łask"

Stali obok siebie, pomagając w gotowaniu zupy, ale wydawało się, że się nie znają... Czy to początek końca? Jak przypomina "Daily Mail", prawo nie pozwala ot tak po prostu zastąpić wiceprezydenta kimś innym. Taka osoba musiałaby umrzeć, zrezygnować lub zostać poddana impeachmentowi. Być może na Harris wywierany jest zatem nacisk, by ustąpiła?

- Nasz korespondent z Kapitolu, Chad Pergram, powiedział nam, że słyszał ciche głosy sugerujące, że na horyzoncie w Izbie Reprezentantów mogą pojawić się nowe głośne przesłuchania konfirmacyjne – powiedział w Fox News prezenter Jesse Watters. - Dlaczego to takie ważne? Bo nie potwierdza się w ten sposób normalnych nominacji. Ale potwierdza się nominacje na wiceprezydenta. Czy to ma coś wspólnego z Kamalą Harris? Nie jest tajemnicą, że wypadła z łask w zespole Bidena - dodał.

Groby żony i dzieci Joe Bidena, nowego prezydenta USA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE