Kamala Harris zostanie wiceprezydentem USA. To pierwsza kobieta na tak wysokim stanowisku

2021-01-20 7:59 kaja
Kamala Harris
Autor: AP Kamala Harris

Wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy zostanie kobieta i to w dodatku czarnoskóra z azjatyckimi korzeniami. Kamala Harris to niezwykle barwna postać, która swoją charyzmą przyciąga uwagę. Sprawdziliśmy jak ubiera się przyszła pani wiceprezydent i w jaki sposób może piastować swój urząd.

Charyzma i przebojowość - te słowa zdają się idealnie charakteryzować Kamalę Harris, która 20 stycznia 2021 roku obejmie fotel wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że będzie ona pierwszą kobieta piastującą tak wysokie stanowisko w USA. Kamala Harris to prawdziwy miks odwagi bezkompromisowości, w jej żyłach płynie krew hinduska i jamajska. W 2016 roku została senatorem ze stanu Kalifornia z ramienia Partii Demokratycznej, dzięki temu stała się drugą afroamerykańską kobietą na tym stanowisku. 

Zobacz również: Zaprzysiężenie Joe Bidena. Jaka będzie pierwsza dama USA? Jill Biden już uwodzi w "małej czarnej"

11 sierpnia 2020 Joe Biden ogłosił, że Harris będzie jego kandydatką na urząd wiceprezydenta USA.  W 2013 roku tygodnik Time nazwał ją jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie

Kamala Harris jak na rasowego prawnika i polityka przystało w kwestii mody jest raczej zachowawcza i stawia przede wszystkim na klasyczną elegancję. W jej garderobie królują marynarki i dopasowane do nich spodnie w jasnych kolorach. Przyszła pani wiceprezydent stawia głównie na szarości i beże. Rzadko pojawia się także w sukienkach.

Zobaczcie naszą galerię i sami oceńcie styl przyszłej wiceprezydent USA.

Śnieżyca w Warszawie
Najnowsze