Zaprzysiężenie Joe Bidena. Jaka będzie pierwsza dama USA? Jill Biden już uwodzi w "małej czarnej"

Jill Biden
Autor: OLIVIER DOULIERY/AFP/East News

W środę 20 stycznia odbędzie się zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Joe Biden będzie 46. głową państwa i zastąpi na tym stanowisku, odchodzącego w niełasce, Donalda Trumpa. Pierwsza damą USA Jill Biden i już wiadomo, że nie będzie ona tylko żoną prezydenta, ale także nie zamierza rezygnować ze swojej kariery zawodowej w trakcie kadencji swojego męża. Zobacz najlepsze stylizacje przyszłej pierwszej damy i odkryj jej sekrety.

Choć prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden nie da się ukryć, że jego żona Jill jest równie fascynującą osobą. Przyszła pierwsza dama USA urodziła się w 1951 roku i jest młodsza od swojego obecnego męża blisko o 9 lat.  Co ciekawe, Joe Biden nie jest jej pierwszym mężem. Para pobrała się dopiero w 1977 roku, wcześniej Jill była żoną Billa Stevensona. Jej były mąż twierdzi, że Joe i Jill mieli romans jeszcze przed tragiczną śmiercią pierwszej żony prezydenta elekta (Neilia Biden i ich roczna córka Naomi zginęły w wypadku samochodowym w 1972 roku).

Zobacz także: QUIZ. Jak dobrze znasz "kobiece seriale"? Kto był Plotkarą i kogo wybrała Elena Gilbert?

Jill Biden może zapisać się w historii USA jako pierwsza żona prezydenta, która na czas jego prezydentury nie zrezygnuje ze swojej kariery zawodowej. Podobnie uczyniła kiedy to Joe Biden został wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych u boku Baracka Obamy. Jill w swojej karierze pracowała między innymi w szkołach podstawowych, średnich, a także w szpitalu psychiatrycznym dla nastolatków. Ostatnimi czasy wykładała język angielski w szkole średniej w Północnej Wirginii.

Stylizacje Jill Biden

Trzeba przyznać, że w kwestii mody Jill Biden radzi się bardzo dobrze. Podczas listopadowe przemówienia  męża dołączyła Jill wystąpiła w rewelacyjnej  kwiecistej sukience z domu mody Oscar de la Renta. Czarna sukienka z kwiatowym motywem była strzałem w dziesiątkę, modna i elegancja dodała Jill uroku i w delikatny sposób podkreśliła jej kobiecą sylwetkę. Przyszła pierwsza dama USA nie zawodzi w swoich modowych wyborach, stawia przede wszystkim na klasykę, ale także jej wieczorowe kreacje zachwycają. Doskonale umie połączyć sztywny, polityczny styl z odrobiną kobiecości i nowoczesności.

Awarie ogrzewania paraliżują stolicę!
Najnowsze