Juniorzy liderem POLONIA NY U18 DOWNTOWN UNITED U18 5:1 (0:1)

2012-04-08 2:00

Dwie różne połowy w wykonaniu podopiecznych trenera Hryniuka.

Pierwsza trochę ospała, druga koncertowa. Pierwsze minuty meczu to dobra gra drużyny przyjezdnej, co pozwala jej zdominować środek pola i strzelić pierwszą bramkę w tym meczu. W miarę upływu czasu Poloniści się rozkręcają, przejmują inicjatywę i zaczynają grać coraz lepiej.

Po przerwie i instrukcjach trenera, Polonia zaczyna grać konsekwentniej, akcje nabierają tempa, przeprowadzane są skrzydłami przez szybkich napastników. Festiwal strzelecki rozpoczyna Arauz strzeleniem 2 bramek, 3 kolejne dokłada bardzo dobrze grający Filip Kula, rozwiewając nadzieje przeciwników na wygranie meczu.

– Bardzo dobra gra w drugiej połowie defensywy pod kierunkiem Michaela Zebzdy i Inea Canaja, jak i całej drużyny sprawiła, że strzeliliśmy przeciwnikowi pięć bramek. Chciałbym wyróżnić cały zespół za zdeterminowanie i nie poddanie się po stracie pierwszej bramki – skomentował trener Hryniuk.

Skład: David Prusinowski – Inea Canaj, Michael Zebzda, Roberto Pacheco, Maciej Gumienniak – Alexi Hryniuk, Matthew Basso, Sean Sotomayor, Patric Jarosz – Filip Kula, Miquel Arauz. Wchodzili: Paweł Ostapowicz, Łukasz Olszewski, Michael Siwiec

Rezerwy w odwrocie

CLARKSTOWN REZERWY –

POLONIA NY REZERWY 2:1

Rezerwy Polonii nie sprostały drużynie z Clarkstown, przegrywając 2:1. Ambitnie grający Poloniści, mimo że włożyli wiele wysiłku w ten mecz, potrafili tylko raz zmusić do kapitulacji bramkarza gospodarzy po strzale Jacka Zezańskiego. Przeciwnicy, mając w składzie młodych zawodników, przewyższali Polonistów szybkością i dynamiką, co pozwoliło im strzelić dwie bramki i wyjść zwycięsko z pojedynku. – Ambicja nie wystarczyła do tego, by wygrać ten mecz – powiedział trener Podbielski.

Skład: Damian Skiba – Michał Podbielski, Eric Dalski, Dariusz Lutostański, Eugene Macionita – Brian Czuj, James Timothy, Marcin Podbielski, Jacek Zezański – Matt Ucilitz, Marcin Pachowicz