KATASTROFA w Korei Północnej! Uszkodzony REAKTOR ATOMOWY?

2020-08-13 18:47 zw
Kim Dzong Un
Autor: East News

Niepokojące informacje od amerykańskich naukowców! W Korei Północnej doszło do katastrofalnych powodzi, a woda mogła uszkodzić także reaktor atomowy. Czy dojdzie do katastrofy? Władze w Pjongjangu milczą na temat tego, co stało się w Ośrodku Badań Jądrowych w Jongbjon.

Widmo atomowej katastrofy wisi nad światem? Amerykański think tank 38 North powołując się na szpiegowskie zdjęcia satelitarne ostrzega - katastrofalne powodzie, jakie nawiedziły w ostatnim czasie Koreę Północną, mogły uszkodzić także teren Ośrodka Badań Jądrowych w Jongbjon, 100 kilometrów na północ od Pjongjangu. Znajdują się tam reaktory atomowe, prowadzone są badania nad bronią jądrową, wzbogaca się uran.

Czy grozi nam skażenie i katastrofa na miarę Czarnobyla? Władze w Pjongjangu milczą, ale Amerykanie na szczęście są zdania, że najprawdopodobniej dwa reaktory, których dotyczy zagrożenie, nie pracują - jeden wygląda ich zdaniem na już nie używany, drugi miał jeszcze nie zacząć pracy. Jednak naukowcy ostrzegają, że sytuacja świadczy o tym, iż ośrodek nuklearny nie jest odpowiednio zabezpieczony przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi i gdyby w tej sytuacji reaktory pracowały, należałoby je natychmiast wyłączyć. W rekordowych powodziach, jakie nawiedziły kraj rządzony przez komunistycznego dyktatora Kim Dzong Una zginęło już co najmniej kilkadziesiąt osób.

Zamieszki na Białorusi po wyborach prezydenckich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze