Kate Middleton

i

Autor: AP Księżna Kate wystraszyła Brytyjczyków

Kate Middleton ofiarą przemocy domowej? Zdjęcia posiniaczonej księżnej zszokowały Brytyjczyków!

2021-11-29 16:34

Wstrząsające zdjęcia posiniaczonej twarzy księżnej Kate, pokrytej ranami i siniakami, pojawiły się na przystankach autobusowych i na ścianach budynków w Mediolanie i w hiszpańskim Los Alcazares. To część mającej wywołać szok kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet. Jednak, jak informuje Pałac Kensington, jej twórca, włoski artysta Alexsandro Palombo, nielegalnie wykorzystał wizerunek Kate Middleton.

Brytyjczycy przeżyli szok, gdy zobaczyli plakaty ze zdjęciem "pobitej" księżnej Kate, której twarz pokrywają nacięcia i siniaki. Na każdym z nich widnieją też słowa: „Zgłosiła go. Ale nikt jej nie uwierzył, ale została sama. Ale ona nie była chroniona, ale on nie został zatrzymany. Ale i tak została zabita". Fotografie początkowo pojawiły się na przystankach autobusowych i budynkach w Mediolanie i w Hiszpanii, szybko jednak obiegły cały świat. Jak donosi "Daily Mail", za całym przedsięwzięciem stoi włoski artysta i aktywista, Alexsandro Palombo, który wykorzystał wizerunek księżnej Cambridge do międzynarodowej kampanii przeciw przemocy wobec kobiet. Zrobił to jednak bez jej wiedzy i pozwolenia. Tłumaczy, że chciał w ten sposób zwrócić uwagę na "słabe reakcje polityków na problem przemocy ze względu na płeć i podkreślić nieskuteczność systemu wsparcia i ochrony ofiar”.

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Elżbieta II traci jedno z królestw. Tworzy się nowa, niepodległa republika

Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Kate Middleton - historia jak z bajki?

Księżna Kate nie jest jedyną kobietą, której wizerunek został wykorzystany przez artystę. Palombo w ten sam sposób przerobił fotografie między innymi Kamali Harris, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Ursuli von der Leyen, szefowej Komisji Europejskiej oraz hiszpańskiej królowej Letizii. Czy osiągnął zamierzony cel? Jedno jest pewne, o kampanii mówi cały świat, choć nie brakuje głosów krytyki. "Nie używaj wizerunków kobiet, które nie udzieliły ci upoważnienia” - zwraca się do artysty jeden z Internautów. 

CZYTAJ TAKŻE: Lider antyszczepionkowców zmarł na Covid-19. Leczył się lewatywą z wybielacza

Sonda
Wolisz księżną Kate czy księżną Meghan?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE