Komisja Senatu przyjęła ustawę imigracyjną

2013-05-22 14:18

Mamy dwie wiadomości: dobrą i... dobrą. Jest coraz bliżej zniesienia wiz dla Polaków oraz amnestii dla 11 mln osób przebywających nielegalnie w Stanach. Senacka komisja przyjęła ustawę imigracyjną. Ponadpartyjna reforma została zatwierdzona we wtorek wieczorem stosunkiem 13 do 5 głosów.

Projekt całościowej reformy imigracyjnej został zgłoszony przez grupę ośmiu prominentnych senatorów, pochodzących z obu partii. Jej nieformalnym liderem jest Demokrata z Nowego Jorku Charles Schumer. To m.in. on zabiegał o włączenie do reformy polskiego wątku.
Głównym celem obszernej reformy jest umożliwienie nielegalnym imigrantom zalegalizowania pobytu, a następnie także na uzyskania obywatelstwa. Z drugiej strony reforma ma naprawić system legalnej imigracji, tak by w przyszłości przyjmować do USA obcokrajowców, uwzględniając ich zawodowe kwalifikacje i potrzeby rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE