Konferencja Wiktora Janukowycza, ZAPIS, WSZYSTKIE WYPOWIEDZI : Przeprosiłem funkcjonariuszy Berkutu!

2014-02-28 17:01 micpen

28. lutego były prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz za pośrednictwem rosyjskiej agencji Interfax wydał oświadczenie, w którym jasno mówi, że nie zrezygnuje z władzy na Ukrainie. Rosyjskie media podały również informację, że Janukowycz zaplanował zorganizowanie konferencji prasowej. ODŚWIEŻ ABY ZAKTUALIZOWAĆ!

15:20

Janukowycz: Zwracam się do władz w Kijowie- opamiętajcie się, zaprzestńcie tych działań!

15:17

Janukowycz odniósł sie do informacji na temat swojego wystawnego stylu życia i domów, wktórych mieszkał. Stwierdził on, że jest jedynie posiadaczem domu o wielkościu 120 m2, i nigdy nie miał ranuchków poza granicami kraju. Twierdzi, że zawsze deklarował wszystko co miał, a informacje i obrazki pokazywane przez media to trik polityczny, którego celem jest zdyskretytowanie go.

15:12

Janukowycz twierdzi, że nie ma informacji jakoby na terenie Ukrainy przebywali rosyjscy żołnierze ubrani w mundury bez odznaczeń.

15:10

Na pytanie, czy Rosja traktuje Janukowycza jako legalnego prezydenta, Janukowycz odpowiedział, że jest legalnie wybranym prezydentem Ukrainy i takim pozostanie. 

15:05

Janukowycz: Nigdy nie wydałem milicji rozkazu, żeby strzelała.

15:01


Janukowycz: Jestem przekonany, że przyjdzie taki czas, że zwycięży prawda i będą ją znali wszyscy. 

Zobacz też: Szwajcaria zamraża środki finansowe Janukowycza!

14:56

Janukowycz: znając charkter Putina, dziwię się, że tak do tej pory milczy.

14:55

Janukowycz stwierdził, że nigdy nie uzna ustaw przyjętych w ostatnich dniach przez parlament, gdyż "nie podpisał żadnej z nich, więc są nielegalne".

14:53

Janukowycz: Nic osobiście nie mam wobec Tymoszenko, ale przyniosła straty całej Ukrainie i całemu narodowi.

14:50

Janukowycz: Spotykałem się z funkcjonariuszami Berkutu i przeprosiłem ich. To są ludzie, którzy byli oblewani koktajlami mołotowa i podpalani.

14:45

Jak tylko będę mieć realną możlwośc i będą miał realną gwarancję międzynarodowych pośredników co do mojego bezpieczeństwa od razu wrócę na Ukrainę. (...) Zachód powinien wziąć odpowiedzialność za siebie, a my powinniśmy wrócić do punktów porozumienia. (...) Za niewypełnienie umowy odpowiedzialny jest zachód- powiedział Janukowycz w czasie konferencji transmitowanej przez TVN24.

14:43

Odpowiedzialność za tragiczną kondycję ukraińskiej gospodarki według Janukowycza ponosi opozycja i zachód, który wspierał Majdan, między innymi USA.

14:40

Janukowycz: nie poproszę Rosję o wsparcie militarne, Ukraina powinna być zjednoczona i niepodzielna.

14:35

Janukowycz: Do Rosji trafiłem dzięki patriotycznym oficerom, którzy pomogli mi zachować życie. (...) Nie spotykałem się z Wladimirem Putinem. Gdy trafiłem na terytorium Rosji rozmawiałem z nim telefonicznie. Uzgodniliśmy, że gdy będzie taka możliwośc spotka się ze mną

14:32

Janukowycz: Uważam, że wszelkie działania wojskowe w tej sytuacji są niedopuszczalne.

14:30

Janukowycz: Władzę przejęła mała grupa radykałów, mieszkańcy Krymu nie chcą być im podlegi. 

14:27

Janukowycz stwierdził, że decyzje podjęte w Paralemncie były wymuszone na deputowanych siłą.

14:25

Janukowycz potwierdził, że gdy opuszczał Kijów jego samochód zostal ostrzelany. Wcześniej przeprosił za to, że nie był wystarczająco silny aby utrzymać stabilność kraju.

14:23

Wydarzenia w Kijowie Janukowycz określił jako " terror, brak władzy i chaos".

14:20

Według Janykowycza to opozycja niedotrzymała warunków porozumienia zawartego między nim, opozycją i trzema ministrami spraw zagranicznych- Niemiec, Francji i Polski.

14:16

Janukowycz: powinny być uwzględnione interesy wszystkich regionów Ukrainy.

14: 15

Janukowycz zapowiedział chęć wszczęcia śledztwa pod nadzorem Unii Europejskiej. Śledztwo miałoby dotyczyć nielegalnego przejęcia władzy na Ukrainie. Janukowycz o tragiczne wydarzenia w Kijowie i śmierć cywili oskarżył zachodnie państwa. Według niego poparcie przez zachód Majdanu było błędem.

14:12

-Szanowni widzowie, dziennikarze, nastał czas aby powiedziec o tym, że mam zamiar kontynowac walkę o przyszłość Ukrainy (...) musiałem opuścić Ukraine, ponieważ ja i moja rodzina byliśmy w niebezpieczeństwie"- Janukowycz takimi słowami rozpoczął swoje przemówienie na konferencji prasowej transmitowanej przez TVN24.

14:10

Konferencja prasowa Wiktora Janukowycza odbywa się w Rostowie nad Donem na południu Rosji. Dziennikarze wciąż oczekują na przybycie byłego prezydenta, który zapowiedział, że nie ma zamiaru zrezygnować z władzy w Ukranie.

14:05

Obserwatorzy wydarzeń na Ukrainie twierdzą, że w czasie wystąpienia Janukowycz oskarży Majdan i opozycję o przeprowadzenie przewrotu.

14:00

Premier Krymu, Siergiej Aksjonow wciąż uznaje zwierzchnictwo Wiktora Janukowycza jako prezydenta Ukrainy

..............................................................................................................................................................................

Konferencja odsuniętego od władzy przez ukraiński parlament prezydenta, Wiktora Janukowycza odbywa się w Rostowie nad Donem na południu Rosji. Rosyjskie media zapowiedziały, że konferencja ma rozpocząć się o godzinie 17:00 czasu lokalnego (14:00 czasu polskiego).

Czytaj również: Janukowycz z Moskwy rządzi Ukrainą. III wojna światowa zacznie się na Krymie?

6 dni temu Ukraiński parlament uznał, że Janukowycz "samowolnie odsunął się od wypełniania obowiązków". W efekcie uchwalono rezolucję, na mocy której wyznaczono datę wcześniejszych wyborów prezydenckich na 25 maja. Obowiązki prezydenta pełni obecnie Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

Zobacz też: Wiktor Janukowycz ŻYJE. Prezydent Ukrainy jest "na terytorium Rosji" i nie zamierza rezygnować

Najnowsze