Koniec certyfikatów covidowych!? Decyzja władz może zaskoczyć

2022-02-04 8:30
Pandemia COVID-19
Autor: Getty Images

Obowiązek pokazywania certyfikatów covidowych w punktach usługowych, w restauracjach czy podczas wydarzeń kulturalnych albo sportowych zostaje zniesiony. Taką decyzję podjęły władze Czech. To kolejny już europejski kraj, który decyduje się wracać do życia sprzed pandemii koronawirusa. Zaskakujące? Jesteś za, czy przeciw?

Europa zaczyna otwierać się i traktować koronawirusa jak inne choroby sezonowe? To może zaskoczyć po fali zakażeń Omikronem, jednak właśnie na to wskazują decyzje kolejnych europejskich państw. Teraz nową decyzję związaną z pandemią koronawirusa podjęły władze Czech. Od najbliższej środy, 9 lutego, obowiązek pokazywania certyfikatów covidowych w punktach usługowych, w restauracjach czy podczas wydarzeń kulturalnych albo sportowych zostaje zniesiony! Mimo to w Czechach nadal będzie obowiązywał nakaz noszenia masek ochronnych klasy FFP2 w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymano też limity liczby uczestników imprez masowych. Obowiązek przeprowadzania testów na Covid-19 w zakładach pracy i w szkołach zakończy się z kolei w Czechach 18 lutego.

NIE PRZEGAP: KONIEC pandemii i początek ENDEMII? Tłumaczymy, co to znaczy

Sonda
Czy w Polsce też należy znieść wszystkie restrykcje covidowe?

Koniec certyfikatów covidowych!? Decyzja władz może zaskoczyć

Wcześniej Najwyższy Sąd Administracyjny zakwestionował obowiązek okazywania certyfikatów przy wejściu do restauracji lub do hoteli, ale władze w Pradze zapewniają, że to nie o to chodzi.

- Decyzja sądu przyspieszyła ją tylko o kilka dni. To nie jest nieprzemyślany ruch, ale realizacja strategii naszego rządu w zakresie walki z covidem - powiedział premier Czech.

NIE PRZEGAP: KONIEC obostrzeń w dwóch krajach! Bez paszportów covidowych i maseczek

dr Paweł Grzesiowski: Piąta fala nie będzie ostatnią. Covid nigdy nie będzie grypą [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE