Koniec z wizami dla Irakijczyków

2013-03-26 18:37

Departament Stanu i Urząd Imigracyjny (USCIS) zadecydowały o zredukowaniu liczby wiz dostępnych dla Irakijczyków w ramach specjalnego programu. Jak donosi Associated Press, już wkrótce nie będą one w ogóle dostępne dla obywateli tego kraju.

Krótko po rozpoczęciu wojny w Iraku, amerykańska administracja rozpoczęła przyznawanie wiz imigracyjnych dla Irakijczyków, chcących osiąść w USA. Pula została ustalona na 25 tysięcy rocznie. Oczywiście mogli się o nie starać tylko ci, którzy „pomagali Amerykanom na froncie i mieli swoje zasługi na rzecz amerykańskiej administracji, również na płaszczyźnie gospodarczej”.

Czasy się jednak zmieniły. Rząd federalny zgodził się na wydanie mniej niż jedną czwartą z 25-tysięcznej puli. A do końca roku program wydawania wiz Irakijczykom w ramach specjalnej kategorii ma być zakończony.


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE