ślub, rozwód

i

Autor: East News

Koronawirus rozbija związki! Zastraszająca fala ROZWODÓW! Nowe dane

2020-03-19 15:28

Jesteś w związku małżeńskim? Uważaj, bo pandemia koronawirusa może to zmienić. Z Chin, które najdłużej zmagają się z zarazą, napływają informacje o zwiększonej liczbie wniosków rozwodowych po kilku miesiącach walki z chorobą. A powód tego wydaje się być zaskakująco prosty...

Trzysta wniosków rozwodowych w jednym mieście przez trzy miesiące? Tak właśnie stało się w chińskim Dazhou. A wszystko w najgorętszym okresie walki z pandemią. Z kolei w Xi'an rozwiodło się 14 par jednego dnia. Informacje te podał "Daily Mail", powołując się na oficjalne dane urzędowe prosto z Państwa Środka. Czyżby koronawirus miał jakieś niespodziewane skutki uboczne dla związków małżeńskich? O co w tym wszystkim chodzi? Wygląda na to, że powód fali rozwodów jest prozaiczny.

Zobacz: Gigantyczne kolejki na granicach! Gdzie stoi się najdłużej?

A tym powodem jest wspólna izolacja. Kwarantanna, praca zdalna... Krótko mówiąc sytuacja, w której osoby będące z małżeństwie niespodziewanie muszą spędzać ze sobą o wiele więcej czasu niż do tej pory. Niekiedy w dodatku w niewielkim mieszkaniu, a często także z dziećmi. Do tego dochodzi nerwowa atmosfera, czasami odmienne podejście do kwestii zagrożenia... Wszystko to sprawia, że ludzie nie są w stanie ze sobą wytrzymać, a ich związek nie przechodzi tej trudnej próby i kończy się rozwodem.

Sprawdź też: Wakacje 2020 skrócone? Premier ogłosił decyzję w nietypowy sposób!

Rozwód a podział opieki nad dziećmi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany