Koronawirus. ZAKAZ zgromadzeń w Wielkiej Brytanii. Premier prosi o robienie zakupów w sieci

2020-03-23 23:20

Wielka Brytania wprowadza ostre obostrzenia w walce z koronawirusem! Mocne orędzie do narodu wygłosił premier Boris Johnson. Wiemy z niego, jakie działania podejmie brytyjski rząd, aby opanować rozprzestrzenianie się zabójczego wirusa.

W poniedziałkowy wieczór premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wygłosił orędzie do narodu. Opowiedział on jakie działania podejmie państwo w związku z koronawirusem.

- Brytyjczycy mogą wychodzić z domu tylko po zakupy, do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, a także raz dziennie na spacer lub by poćwiczyć na powietrzu. Nie spotykajcie się z rodzinami, znajomymi - mówił premier Johnson.

Premier Wielkiej Brytanii prosił swoich rodaków, aby pozostawali w domach i podkreślał, że zakupy można zrobić przez internet. To ma pomóc w walce z koronawirusem. Ostrzegł on także Brytyjczyków, że policja będzie egzekowwac prawo i karać za niesubordynację.

Najważniejszą decyzją brytyjskiego rządu jest wprowadzenie zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób. Dokładnie tak samo postąpiły ostatnio Niemcy. Wszystkie restrykcje mają obowiązywać w Wielkiej Brytanii przez co najmniej trzy tygodnie! W tym czasie zamknięte będą m.in. bilbioteki, place zabaw, plenerowe siłownie czy też sklepy, które nie sprzedają kluczowych artykułów (żywność, środki higieny, lekarstwa).

Całe orędzie premiera Wielkiej Brytanii można obejrzeć poniżej:

W Wielkiej Brytanii koronawirusem zakażonych jest 6650 osób. Niestety, zmarło 335 osób.

Super Raport - odcinek 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE