Angela Merkel

i

Autor: AP Angela Merkel

Są wyniki testu Angeli Merkel na KORONAWIRUSA!

2020-03-23 18:10

W niedzielę wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel zamknęła się na kwarantannie, bo lekarz, z którym się stykała, okazał się zarażony koronawirusem! Rzecznik prasowy szefowej niemieckiego rządu poinformował w oświadczeniu, że Merkel będzie przechodzić regularne testy w najbliższych dniach i na razie będzie kontynuować pracę w domu. Dzisiaj podano pierwsze wyniki badań na obecność koronawirusa.

Wczoraj po południu szefowa niemieckiego rządu udała się na domową kwarantannę. Wszystko z powodu informacji, że jej lekarz, z którym miała się widzieć w piątek, zachorował na COVID-19. Mimo kwarantanny zamierza dalej wypełniać obowiązki szefowej rządu. 

"Kanclerz Niemiec Angela Merkel miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa, i w związku z tym podjęła decyzję o poddaniu się dwutygodniowej domowej kwarantannie" – informował w niedzielę rzecznik Merkel.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Polscy naukowcy włączają się w prace nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2

Steffen Seibert, rzecznik Merkel poinformował. że kanclerz otrzymała w piątek szczepionkę zapobiegawczą przeciwko infekcji pneumokokowej. Lekarz, który ją podawał okazał się zakażony koronawirusem. W związku z tym, szefowa niemieckiego rządu poddała się także testom na obecność SARS-CoV-2. Test na obecność koronawirusa u kanclerz jest negatywny. Merkel "będzie regularnie poddawała się testom przez kilka najbliższych dni, ponieważ pojedynczy test na tym etapie nie byłby w pełni wiarygodny" - wyjaśnił rzecznik jej gabinetu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nie żyje pracownik Parlamentu Europejskiego! Zmarł po zakażeniu koronawirusem

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE