Koszmar! Wielki blok skalny spadł na turystów i zabił 10 osób. Przerażające nagranie!

i

Autor: East News Tragedia w Brazylii

Koszmar! Wielki blok skalny spadł na turystów i zabił 10 osób. Przerażające nagranie! [ZDJĘCIA]

2022-01-10 9:30

Tragedia w Brazylii. W miniony weekend, nad jeziorem Furnas osunął się ogromny skalny blok i runął do wody, przygniatając cztery łodzie wypełnione turystami. Z najnowszych informacji wynika, że nie żyje 10 osób, a dwie walczą o życie. Ten bilans może się jednak pogorszyć, bo wciąż nie odnaleziono kilku zaginionych. Moment, w którym ściana się osuwa, został nagrany.

Dramatyczny wypadek miał miejsce w sobotnie (8 stycznia) popołudnie, w jednym z popularnych ośrodków turystycznych w Brazylii, nad jeziorem Furnas w stanie Minas Gerais. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, nagle od urwiska oderwał się ogromny blok skalny, spadając do jeziora i przygniatając cztery łodzie z turystami, które znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie klifu. Pływało nimi około 20 osób, a w sumie, w momencie wypadku, na jeziorze znajdowało się około 70 osób. Najnowsze informacje mówią, że nie żyje dziesięć z nich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszystkie ofiary śmiertelne to obywatele Brazylii w wieku od 14 do 68 lat. Służby ratownicze poinformowały także, że cała dziesiątka się znała - to była rodzina i przyjaciele. Do internetu trafiły przerażające nagrania, dokumentujące moment tragedii.

CZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Test wiedzy kulinarnej

Zobacz nagranie z momentu, gdy skalna ściana osuwa się do wody!

Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie

W wyniku wypadku do szpitali trafiło ponad 30 osób. Jak podaje "ABC News", dwie z nich wciąż walczą o życie. Niestety, liczba ofiar może się jeszcze powiększyć, ponieważ do tej pory nie udało się odnaleźć kilku zaginionych osób. Przedstawiciele służb ratunkowych uważają, że powodem osunięcia się skał były intensywne opady deszczu, jakie w ostatnim czasie przeszły przez tamten region. 

CZYTAJ TAKŻE: Targnął się na życie, a gdy zmarł, to samo zrobiła jego partnerka. Osierocili MIESIĘCZNE dziecko

Zobacz zdjęcia! Kliknij w galerię poniżej!

Sonda
Doznałeś kiedyś poważnego wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE