KOTY uratują Chicago! Tysiąc futrzaków zatrudnionych przez władze

2021-05-15 13:00 Zofia Dąbrowska
Chicago
Autor: PxHere

Władze wielkiego amerykańskiego miasta oficjalnie zatrudniły tysiąc dzikich kotów! W ramach projektu "Cats at Work", czyli "Koty w pracy" futrzaki będą przemierzać nawet najbardziej mroczne zakamarki Chicago. A wszystko po to, by ukrócić pewną nękającą miasto plagę. Jak zapewniają władze Chicago, koty będą pod stałym nadzorem opiekunów, którzy zadbają o to, by zwierzakom nie brakowało wody i pożywienia. Wszystkie futrzaki zostały też zaszczepione. Wybrano takie koty, które nie nadawały się do życia w schronisku dla zwierząt ani w mieszkaniu.

Armia kotów uratuje amerykańską metropolię! To nie dziwny hollywoodzki film, a rzeczywistość. W ramach projektu "Cats at Work", czyli "Koty w pracy" władze Chicago oficjalnie zatrudniły aż tysiąc futrzaków. Wybrano je spośród dzikich kotów, które nie były w stanie przystosować się ani do życia w mieszkaniu, ani w schronisku dla zwierząt. Niektórym groziło nawet uśpienie. Jednak nowy projekt miejski dał im nadzieję na lepsze życie, a ludziom - na opanowanie wielkiej plagi, która nawiedziła Chicago. Chodzi o plagę szczurów! Władze wymyśliły kocią armię po tym, jak Chicago po raz szósty z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najbardziej zaszczurzonych miast w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu jest Los Angeles, a na trzecim Nowy Jork.

NIE PRZEGAP: Prezydent USA jest chory psychicznie?! 120 generałów oskarża

Koty są umieszczane w specjalnych miejskich koloniach. Wcześniej zostały zaszczepione i przydzielono im zarejestrowanych opiekunów, którzy pilnują, by nie zabrakło im ani wody w gorące dni, ani pożywienia - być może w razie sytuacji, w której polowanie na szczury się nie uda. Jak przekonują pomysłodawcy projektu "Koty w pracy", czasem już same feromony wydzielane przez te futrzaki wystarczą, by odstraszyć szczury. Pozostaje życzyć kotom udanych łowów!

NIE PRZEGAP: Książę Harry mocno o rodzinie królewskiej! NOWY szokujący wywiad

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze