Książę Harry nocami wypłakuje się szwagierce? Szokujące wieści! Meghan nic o tym nie wiedziała?

i

Autor: ALBERTO PEZZALI/AP

Rodzina królewska

Król Karol III nie wpuścił Harry'ego do zamku, Harry się obraził?! Skandal w rodzinie królewskiej

2023-09-24 8:10

Nowa afera w brytyjskiej rodzinie królewskiej! Media na Wyspach rozpisują się o kulisach pierwszej rocznicy śmierci królowej Elżbiety II. Książę Harry 8 września samotnie pojawił się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Według Telegraph wcześniej przez pałacowe korytarze przetoczyła się kolejna batalia z Harrym w roli głównej...

Książę Harry Wielkiej Brytanii nocował w hotelu. Wcześniej król Karol III oferował mu wspólny pobyt w Balmoral, ale Harry wolał Windsor i odmówił?

8 września minęła pierwsza rocznica śmierci królowej Elżbiety II. Z tej okazji wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej oddali zmarłej monarchini hołd. Nawet Książę Harry 8 września rano samotnie pojawił się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Towarzyszyła mu tylko ochrona. Dzień wcześniej Harry przemawiał na gali charytatywnej WellChild Awards w Londynie. Gdzie nocował? Nie mógł już być we Frogmore Cottage, bo stamtąd zostali wraz z Meghan Markle eksmitowani po publikacji autobiografii "Spare", co sprawia, że nie mają już żadnych własnych włości na Wyspach. Właśnie wokół noclegu toczyła się kolejna batalia w pałacu... Jak piszą brytyjskie media z Telegraph na czele, Harry nocował w hotelu, ale wcześniej spytał króla Karola III, czy może nocować na zamku w Windsorze, tak by z samego rana iść do kaplicy. Odmówiono mu tego!

Harry nie został wpuszczony do zamku w Windsorze, bo się spóźnił z wnioskiem?

Argumentacja głosiła, że zbyt późno zgłosił chęć takiego noclegu, a gdyby zgłosił odpowiednio wcześniej, dałoby się to załatwić. Ponadto według Telegraph gdy teraz młodszy syn chciałby zobaczyć ojca, musiałby złożyć o to formalny wniosek. Być może to właśnie dlatego Harry zdecydował się odrzucić inną propozycję króla, która zaoferował mu wizytę w Balmoral, gdzie Elżbieta II zmarła. Tam Harry mógłby spotkać się z ojcem i królową Camillą. Mimo takiej okazji do wizyty i rozmowy w cztery oczy, Harry według brytyjskich mediów odmówił i wybrał hotel, choć przecież podróż z Balmoral do Windsoru nie byłaby dla niego nierealna. Tym sposobem konflikt w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie został zażegnany, choć okazja ku temu była być może niepowtarzalna.

Sonda
Czy lubisz brytyjską rodzinę królewską?

Jesteś jak księżna Kate czy jak Meghan Markle? Ten quiz odsłoni prawdę!

Pytanie 1 z 10
Introwertyczka czy ekstrawertyczka?
Co napisał Książę Harry?