Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest reakcja Putina. Wysłał znaczącą wiadomość!

i

Autor: AP/Ben Stansall; AP Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest reakcja Putina. Wysłał znaczącą wiadomość!

Śmierć królowej

Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest reakcja Putina. Królowa kiedyś go obraziła?

2022-09-09 10:35

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września, miała 96 lat. Cały świat składa rodzinie królowej kondolencje. Na informację o śmierci brytyjskiej monarchini zareagował też prezydent Rosji, Władimir Putin. Z Elżbietą II spotkał się oficjalnie tylko dwa razy, w 2003 i 2014 roku. Za pierwszym razem królowa skomentowała jego wizytę w niewybrednych słowach. W jakich słowach Putin pożegnał Elżbietę? Będziecie zaskoczeni.

Śmierć królowej Elżbiety. Putin składa kondolencje

Świat zamarł - 8 września 2022 roku odeszła najdłużej panująca na świecie królowa - królowa Elżbieta II. 96-letnia monarchini zmarła w spokoju, w swojej letniej rezydencji Balmoral, w otoczeniu bliskich. Informację o jej śmierci oficjalnie podano około godz. 19 polskiego czasu. Od tamtej pory do Pałacu Buckingham spływają kondolencje od przywódców całego świata. Jedną z osób, które zareagowały oficjalnie na śmierć królowej jest Władimir Putin. Rosyjski prezydent, który w lutym tego roku rozpoczął krwawą inwazję na Ukrainę, w czwartek wieczorem przekazał rodzinie królewskiej wyrazy współczucia. Jego słowa mogą zaskakiwać.

Władimir Putin do rodziny królewskiej: "Życzę odwagi"

Jak podaje agencja informacyjna TASS, Putin w specjalnym oświadczeniu napisał: "Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Wielkiej Brytanii są nierozerwalnie związane z imieniem Jej Królewskiej Mości. Przez wiele dziesięcioleci Elżbieta II słusznie cieszyła się miłością i szacunkiem swoich poddanych, a także autorytetem na arenie światowej". Zwrócił się też bezpośrednio do następcy królewskiego tronu i syna Elżbiety II księcia Karola. "Życzę odwagi i wytrwałości w obliczu tej ciężkiej, nieodwracalnej straty. Przekazuję słowa szczerego współczucia i wsparcia członkom rodziny królewskiej i wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii". Spodziewaliście się takiego pożegnania?

CZYTAJ TAKŻE: Propagandowe "aniołki Putina". Są niebezpieczne, bogate i gotowe na wszystko

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Putin opłakuje zmarłą Elżbietę II? Kiedyś był u niej z wizytą

"Daily Mail" przypomina o słynnym spotkaniu Elżbiety II i Władimira Putina w 2003 roku. Rosyjski dyktator przyjechał z oficjalną wizytą do Wielkiej Brytanii, pierwszą od czasów panowania królowej Wiktorii, kiedy car Aleksander II odwiedził ją w 1874 roku. Putin kazał Elżbiecie II czekać na siebie niemal kwadrans. Na spotkaniu przywódców pojawił się także ówczesny minister spraw wewnętrznych w rządzie Tony'ego Blaira, David Blunkett. Był w towarzystwie psa-przewodnika, który najwyraźniej nie obdarzył Putina sympatią, bo na jego widok zaczął agresywnie ujadać. Blunkett po wszystkim przepraszał królową. "Przepraszam Wasza Wysokość za szczekanie psa". Elżbieta II odrzekła mu: "Psy mają ciekawe instynkty, prawda?".

CZYTAJ TAKŻE: Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest data pogrzebu. Wiemy, jak będzie wyglądało "pożegnanie stulecia"

Sonda
Śmierć królowej Elżbiety Tobą wstrząsnęła?
Nasi Partnerzy polecają