Koszmar w Hamburgu

Krwawa strzelanina! Nie żyje 7 osób, co najmniej 8 jest rannych. Co stało się z napastnikiem?

2023-03-10 7:17

Do tragicznej w skutkach strzelaniny doszło wieczorem w czwartek (9.03.2023) w Hamburgu. Jak przekazuje PAP, według niemieckich mediów zginęło w niej 7 osób, a co najmniej 8 jest rannych. Tamtejsza policja informuje o "licznych ofiarach", jednak nie przekazuje konkretnych danych. Nie wyklucza się, że napastnik popełnił samobójstwo.

Do strzelaniny doszło w czwartek, 9.03.2023, ok. godz. 21.15 w trzypiętrowym budynku służącym jako miejsce spotkań Świadków Jehowy przy ulicy Deelboege, w dzielnicy Gross Borstel - informuje PAP. Jak podała policja napastnik prawdopodobnie nie żyje. Nie wiadomo jakie były motywy jego działania.

- Nie mamy śladów wskazujących, że zbiegł - powiedział rzecznik policji Holger Vehren i dodał: - Wiemy tylko, że wiele osób zginęło i wiele jest rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitali.

Zobacz także: Strzelanina w Krakowie: Dlaczego Dawid Z. zabił na Sławkowskiej?

Według jego relacji, po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli na parterze budynku liczne osoby z ranami postrzałowymi a następnie usłyszeli odgłos strzału na piętrze, gdzie znaleźli śmiertelnie ranną osobę. Nie wyklucza się, że był to sprawca strzelaniny.

Świadkowie powiedzieli telewizji n-tv, że słyszeli 12 strzałów. Rejon wokół budynku nazywanym Halą Królestwa Świadków Jehowy, został zablokowany.

Policja zaapelowała do mieszkańców miasta o unikanie zagrożonego obszaru (ulicy Deelboege i rejonów dzielnic Gross Borstel, Alsterdorf i Eppendorf) oraz korzystanie z telefonów „tylko w ekstremalnych sytuacjach awaryjnych, aby nie przeciążać linii”. Na miejscu pracują liczni policjanci, pracownicy prokuratury i ratownicy medyczni.

Burmistrz Hamburga Peter Tschentscher określił zbrodnię jako "wstrząsającą" i przekazał wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swoim mieście?
Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej
Nasi Partnerzy polecają